Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podróżowanie w grupie – zalety rozwiązania

Podróżowanie w grupie – zalety rozwiązania fot. Podróżowanie w grupie – zalety rozwiązania
Od kilku lat podróżowanie zdobywa coraz większą grupę zwolenników. Wiele osób chętnie odwiedza inne kraje i poznaje nowe kultury, kuchnie i zwyczaje. Podróże i doświadczenia sprawiają, że stajemy się bardziej otwarci i przyjaźnie nastawieni do innych. Wiele osób, szczególnie młodych lubi wycieczki w grupie. Ma to swoje zalety i jest przede wszystkim bezpieczniejsze, niż podróżowanie w pojedynkę. Jak się okazuje, organizacja podróży kilkuosobowej ma plusy w aspekcie finansowym.

Wspólny przyjazd na lotnisko

Pierwszym plusem, jaki nasuwa się na myśl jest podział kosztów, podczas dojazdu na lotnisko. Większość terminali znajduje się na obrzeżach miast i konieczne jest dojechanie z bagażami pod wskazany adres. Na lotnisko można dostać się na kilka sposobów. Najtaniej jest przyjechać komunikacją miejską, ale jazda autobusem lub tramwajem z pokaźnymi walizkami nie jest wygodna. Oczywiście można zamówić taksówkę lub poprosić osobę trzecią o podwózkę. Optymalnym rozwiązaniem jest jednak przyjazd własnym samochodem i pozostawienie go na parkingu strzeżonym. Obecnie miejsca postojowe przy terminalach są strzeżone i monitorowane całą dobę. Przykładem jest parking przy lotnisku Gdańsk. Dzięki takiemu rozwiązaniu można swobodnie przybyć na miejsce własnym pojazdem i pozostawić go w bezpiecznym miejscu na cały okres wyjazdu. Podróżując w grupie dzieli się opłatę za parking, więc kwota nie obciąża budżetu na wyjazd.

Noclegi

Jadąc w kilka osób, można wynająć cały apartament, mieszkanie lub dom. Jest to bardzo wygodne i stosunkowo tanie. Po podziale kosztów, nierzadko kwota za noc dla jednej osoby nie przekracza 100 złotych. Podróżując z paczką przyjaciół można wynająć lokum o wyższym standardzie z łazienką, balkonem czy basenem. Poza tym, gospodarze czasami oferują zniżki z racji określonej liczby osób lub długości pobytu. Decydując się na hostel można zarezerwować pokój współdzielony tylko dla siebie. Jest to chyba najtańszym rozwiązaniem, bo cena za noc dla jednej osoby sięga kilkudziesięciu złotych.

Karty turystyczne

Warto pamiętać, że podczas podróży z kilkoma osobami można korzystać z biletów grupowych na komunikację miejską lub do różnego typu atrakcji. Zazwyczaj ceny za takie wejściówki są tańsze i czasami zawierają opłatę za przewodnika. Podróże w grupie mają wiele zalet i nie chodzi tylko o kwestie finansowe. Jest to o wiele bezpieczniejsze niż wycieczki w pojedynkę. Poza tym, jadąc z osobami, które dobrze znamy i lubimy, będziemy czuli się dobrze i komfortowo. Zazwyczaj dobry nastrój udziela się wszystkim członkom wycieczki. Podróżując z kimś, zawsze jest raźniej i weselej. Oczywiście nie każdy lubi zwiedzanie w takiej formie. Wycieczki grupowe najlepiej sprawdzą się w przypadku osób, które preferują taki sposób spędzania czasu, są otwarte i łatwo nawiązują znajomości. 

Podróżowanie w grupie – zalety rozwiązania
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.