Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

IN MEMORIAM XVIII Festiwal Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie

Po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w In Memoriam Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego, który odbędzie się 24 sierpnia (sobota). To już po raz XVIII możemy spotkać się z najróżniejszymi interpretacjami twórczości frontmana Republiki w jego rodzinnym mieście. Tczew wypełnią dźwięki i słowa napisane przez Grzegorza Ciechowskiego.

            W sobotę, 24 VIII o godz. 17:30, rozpocznie się biało-czarna parada. Mieszkańcy Tczewa i przyjezdni przejdą ulicami Starego Miasta z pl. św. Grzegorza (przemarsz ul. Dominikańską, S. Wyszyńskiego, Łazienną, T. Kościuszki, J. Dąbrowskiego)   na pl. Hallera. Parada ma charakter otwarty. Może w niej wziąć udział każda osoba, grupa osób, organizacja, instytucja, firma. Mile widziany jest udział dzieci z rodzicami lub opiekunami itd. Uczestnicy parady w swej kreacji wykorzystają kolory czarny i biały. W ten sposób nawiążą do wizerunku scenicznego „Republiki” i Grzegorza Ciechowskiego. Emblematem, logotypem w/w artystów były ukośne biało-czarne pasy. Osoby biorące udział w paradzie mogą przygotować różne animacje, grupowe przebrania, scenki rodzajowe, tańce, śpiewy, które będą prezentować podczas przejścia ulicami Tczewa. Podczas parady odbędą się różne krótkie działania artystyczne w wykonaniu: uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Tczewie, Michała Sarnowskiego, Konrada Repińskiego, chóru Passionatka, Małgorzaty Kornas i pracowników  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Częścią parady jest również konkurs dla reprezentacji szkolnych na najciekawszą biało-czarną prezentację i wystawa „Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka”.

               24 sierpnia (sobota), godz. 18:30 odbędą się koncerty na dużej scenie na pl. J. Hallera. Wystąpią: Teatr Tańca 8 Negro, Nocny pociąg, Frantówka z Torpedą, Ajagore z wokalistami (Kalina Kortas, Małgorzata Kornas, PIOTR BUKARTYK), SZTYWNY PAL AZJI.

Więcej informacji o In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego: www.festiwalciechowskiego.pl, https://www.facebook.com/festiwalciechowskiego/ 

           Festiwal od 2002 roku organizuje w Tczewie Józef Golicki – kolega artysty z czasów szkolnych. Serdecznie zapraszamy do Tczewa, udział we wszystkich przedsięwzięciach festiwalowych jest bezpłatny!

 

IN MEMORIAM Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbywa się w Tczewie
od 2002 roku. Po nagłej, niespodziewanej śmierci Grzegorza Ciechowskiego (w grudniu 2001 roku) postanowiono organizować, w rodzinnym mieście artysty, imprezy upamiętniające tą wybitną postać polskiej kultury popularnej, upowszechniające jego twórczość i promujące młodych wokalistów oraz muzyków. Od 2006 roku w ramach Festiwalu odbywa się Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, w którym artyści proponują własne interpretacje, aranżacje utworów z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego.
Pomimo skromnego budżetu Festiwal ma duże grono zwolenników. Oprócz przyjaciół, kolegów artysty i mieszkańców Tczewa w imprezie uczestniczą fani twórczości Grzegorza Ciechowskiego z Polski, a nawet z zagranicy. Utwory artysty opracowują, aranżują i potem wykonują muzycy z Warszawy, Łodzi, Poznania, Trójmiasta, Lublina, Wrocławia, Torunia, Zielonej Góry, Krakowa, Szczecina, Bydgoszczy, Katowic i wielu mniejszych miast. Te piosenki potem na stałe wchodzą do repertuaru uczestników Festiwalu.
Dzięki naszym działaniom z muzyką i poezją Grzegorza Ciechowskiego zmierzyło
się wiele znanych zespołów i wokalistów: Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Maciej Maleńczuk, Jorgos Skolias, Ryszard „Tymon” Tymański, Krzysztof Kiljański, Paulina Przybysz, Tomek Makowiecki, Monika Brodka, Krzysztof Zalewski, Myslovitz, Cool Kids of Death, Muchy, Damian Ukeje, Ralph Kaminski, Adam Wendt, Vienio, KAYAH, Natalia Przybysz, Igor Herbut, Natalia Nykiel, a także aktorzy scen trójmiejskich, krakowskich i warszawskich, młodzi jazzmani. W Festiwalu dotychczas wzięło udział kilkuset muzyków, dziesiątki zespołów i wokalistów.
Jurorami Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego są, między innymi, muzycy związani z Grzegorzem Ciechowskim: Sławomir Ciesielski, Adam Wendt. Imprezie od początku patronuje Samorząd Miasta Tczewa, a festiwal jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew przeznaczonych na realizację zadania publicznego pt.: „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego”. Sponsorami imprezy od wielu lat są: ZWiK w Tczewie, ZUOS w Tczewie, Bank Spółdzielczy w Tczewie, Apator-Metrix i starostwo powiatowe w Tczewie.

PROGRAM In Memoriam XVIII Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego

23 sierpnia, godz. 18:00

Pokaz filmu „Obywatel miłość” w Fabryce Sztuk, ul. 30 stycznia 4

 

24 sierpnia, godz. 17:30

BIAŁO-CZARNA PARADA ulicami tczewskiej starówki.

Początek parady pl. św. Grzegorza, przemarsz ulicami: Dominikańską, S. Wyszyńskiego, Łazienną, T. Kościuszki, J. Dąbrowskiego na pl. J. Hallera. Podczas parady odbędą się różne krótkie działania artystyczne w wykonaniu: uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Tczewie, Michała Sarnowskiego, Konrada Repińskiego, chóru Passionatka, Małgorzaty Kornas i pracowników  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. Częścią parady jest również konkurs dla reprezentacji szkolnych na najciekawszą biało-czarną prezentację i wystawa „Grzegorz Ciechowski w obiektywie Mirosława Stępniaka”.

 

24 sierpnia, godz. 18:30

Koncerty na dużej scenie na pl. J. Hallera.

Wystąpią: Teatr Tańca 8 Negro, Nocny pociąg, Frantówka z Torpedą, Ajagore z wokalistami (Kalina Kortas, Małgorzata Kornas, Piotr Bukartyk), Sztywny Pal Azji.

Józef Golicki
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.