Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak poradził sobie z podwójnym rocznikiem powiat sztumski?

  • Wydanie nr 263/2021
  • 24 lipca 2019, 08:10
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
Jak poradził sobie z podwójnym rocznikiem powiat sztumski? fot. pixabay
Po totalnym chaosie wywołanym reformą edukacyjną, niejeden tegoroczny absolwent podstawówki i wygaszonego gimnazjum zastanawiał się, czy w sytuacji związanej z podwójnym rocznikiem dostanie się do wybranej przez siebie szkoły.

W powiecie sztumskim zakończyła się podstawowa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Z informacji, jakie otrzymaliśmy od pani Dominiki Antoniak z Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia przy sztumskim starostwie wynika, że proces rekrutacji elektronicznej przebiegł bez żadnych komplikacji.

W dalszym ciągu trwa rekrutacja uzupełniająca. Absolwenci mają jeszcze czas do 14 sierpnia br., by złożyć podania do wybranej przez siebie szkoły w powiecie sztumskim.

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach do tej pory przyjął 261 uczniów. Największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych oraz Branżowa Szkoła I Stopnia.

Do Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu zostało przyjętych 136 uczniów. Kierunkiem, który cieszył się największym zainteresowaniem był profil mundurowy w Liceum Ogólnokształcącym oraz Branżowa Szkoła I Stopnia.

Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie skusił 160 uczniów, którzy przede wszystkim będą się kształcić na kierunku: technik informatyk, technik logistyk oraz technik ekonomista.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Już absolwent
Już absolwent 24.07.2019, 21:05
A właśnie, że Kowbojem czyli po Polsku pastuchem. Pozdrawiam
Uczeń
Uczeń 24.07.2019, 09:29
Co to za twór Branżowa Szkoła I stopnia ? Bo ulica mówi, że po ukończeniu zostaje się kwalifikowanym Grabarzem a inni, że Rakarzem lub Rzeźnikiem. Kto ma rację ?