Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dlaczego warto wykonać depilację laserową?

Dlaczego warto wykonać depilację laserową? fot. Dlaczego warto wykonać depilację laserową?
Gładka skóra, bez nieestetycznych włosków, to bynajmniej nie mrzonka. Można ją osiągnąć za pomocą tradycyjnych maszynek do golenia lub domowych, poręcznych depilatorów. Znacznie skuteczniejsza jest jednak metoda laserowej depilacji. Dlaczego warto poddać się takim zabiegom i kto może z nich skorzystać? Oto pytania, na które postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Rodzaje laserów do depilacji



Nie ma czegoś takiego, jak jeden laser, służący do depilacji. Tak naprawdę mamy do czynienia z szeregiem urządzeń, różnicących się parametrami i sposobem działania. Można wymienić choćby najskuteczniejszy ze wszystkich, czyli laser aleksandrytowy (ponad 90% trwale usuniętych włosów) oraz laser diodowy i Nd-Yag. Każde z urządzeń wykorzystuje inną długość fal (od 755 d0 1064 nanometrów), penetrując skórę w różnym stopniu i działając w nieco inny sposób.
 

Co można wydepilować z pomocą lasera?



Laser jest niezmiernie skuteczny w depilacji niemal wszystkim rodzajów włosów. Najlepiej działa w przypadku włosów ciemnych. Jest to związane z metodą działania urządzenia, które reaguje z melaniną, zawartą w strukturze włosów. Im ciemniejszy ich kolor, tym więcej barwnika posiadają, a laser zadziała intensywniej.

Można wydepilować laserowo niemal całe ciało. Najczęściej jednak pacjenci zgłaszają chęć usunięcia nadmiernego owłosienia z nóg, strefy bikini, pach i twarzy.
 

Zalety depilacji laserowej



Usuwanie włosów z pomocą lasera to rozwiązanie trwałe i gwarantujące, że niemal żaden z włosów nie będzie już więcej odrastał. Oczywiście, wiąże się to z odbyciem całej serii zabiegów, aby złapać wszystkie włosy w fazie aktywnego wzrostu.

Dzięki trwałej depilacji znacząco oszczędzamy czas i możemy cieszyć się życiem, bez konieczności pamiętania o regularnym goleniu ciała.

Skuteczność tego procesu dodatkowo potrafi podnieść samoocenę pacjentów i sprawić, że znikną kompleksy związane z nadmiernym owłosieniem, które występuje na przykład u pań chorych na hirsutyzm. Brak włosów może sprawić, że mogą one aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.

Laser jest zalecanym rodzajem depilacji dla osób ze skórą wrażliwą, ze skłonnością do niedoskonałości lub problemami naczyniowymi. Mogą z niego nawet korzystać pacjenci ze zmianami skórnymi i znamionami. Każde z nich zostaje odpowiednio zabezpieczone.

Depilacja laserem jest również zabiegiem niemalże bezbolesnym w odróżnieniu od wosku i domowych depilatorów.

***

Depilacja laserowa wymaga nieco czasu, gdyż dla uzyskania optymalnych efektów trzeba odbyć całą serię zabiegów. Mimo to zdecydowanie warto z niej skorzystać, jeśli pragniemy gładkiej skóry, nie chcemy podrażnień, wrastających włosków ani bolesnego zapalenia mieszków włosowych. To rozwiązanie bezbolesne, praktyczne i niezmiernie skuteczne.

Dlaczego warto wykonać depilację laserową?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.