Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Oblężenie Malborka 2019: Kozel na Festiwalu Kultury Średniowiecznej

Oblężenie Malborka 2019: Kozel na Festiwalu Kultury Średniowiecznej fot. marka Kozel
W dniach 19-21 lipca br. w Malborku podczas największego Festiwalu Kultury Średniowiecznej w Europie będzie można poznać po raz pierwszy w tym miejscu czeskie rytuały piwne, kulturę Czechów oraz posmakować wielu rodzajów piwa Kozel. Wszystko to za sprawą marki Kozel i jej symbolu – kozła Oldy, który w tych dniach będzie towarzyszył odwiedzającym strefę browaru.

Fani historii średniowiecznej przez trzy dni będą mogli skorzystać ze specjalnych atrakcji przygotowanych przez markę Kozel. To doskonała okazja do poznania najciekawszych elementów czeskich rytuałów piwnych, sprawdzenia znajomości języka czeskiego, czy zdobycia wiedzy o historii piwa Kozel, które wywodzi się z miasteczka Velké Popovice. Quizy poprowadzi Jan Kliment – znany tancerz czeskiego pochodzenia. A strefie marki Kozel towarzyszyć będzie kozioł Olda mieszkający na terenie browaru. Wśród atrakcji znajdzie się też gifbudka do robienia zdjęć, które zestawione razem dadzą efekt ruchomego obrazka. Dodatkowo podczas festiwalu będzie można obejrzeć: turnieje rycerskie i strzeleckie, zabawy plebejskie, spektakle ogniowe, pokazy filmów oraz wyścigi smoczych łodzi. Co najważniejsze, podczas trzech dni wydarzenia będzie można skosztować kilku rodzajów piwa Kozel i poznać nietypowe metody serwingu. Do wyboru będą: Kozel Ležák – jasne piwo typu lager i Kozel Černý – ciemne piwo warzone przy użyciu specjalnej mieszanki ciemnych słodów. Odwiedzający spróbują również typowych dla czeskich zwyczajów wariantów: Kozel Černý Mlíko, najdelikatniejszej odmiany piwa Kozel, o bardzo niskim poziomie nagazowania, z niebywale „dorodną” pianą, która zajmuje aż 3/4 kufla oraz Řezané, zwane piwem „rżniętym”, będące połączeniem piwa jasnego i ciemnego z wyraźnie widoczną linią podziału. Smakosze będą mogli skosztować piwo KozelČerny z cynamonem –  to zaskakujące połączenie piwa ciemnego z dodatkiem cynamonu, który nadaje mu pikantnego akcentu. 

Kozel to piwo o wyjątkowym smaku i bogatej historii. To również od lat kultywowana tradycja piwnych rytuałów i celebrowanie wspólnych spotkań, w myśl zasady – Czesi nas dobre piwo. Wizerunek słynnego kozła z logotypu marki stworzył francuski malarz, i zwierzę do dziś jest znakiem rozpoznawczym ulubionego piwa Czechów. Pierwszy kozioł Olda pojawił się na terenie Browaru w latach 70-tych i po dziś dzień w miasteczku Velké Popovice mieszka jego 15-ty potomek. 

Do zobaczenia w Malborku!

Informacja Prasowa Marki Kozel

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.