Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Program Rodzina 500 Plus w powiecie sztumskim

Program Rodzina 500 Plus w powiecie sztumskim fot. http://powiatsztumski.pl
Od 24 czerwca do 31 lipca br. trwa akcja informacyjna Programu Rodzina 500 Plus w województwie Pomorskim. W tych dniach specjalny bus odwiedzi wiele miejscowości, w których pracownicy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odpowiedzą na wszelkie pytania mieszkańców dotyczące w/w Programu.

Dnia 2 lipca br. akcja ta dotarła do 3 gmin z terenu Powiatu Sztumskiego: Sztumu, Mikołajek Pomorskich oraz Starego Dzierzgonia. 3 lipca br. spotkania informacyjne odbyły się w pozostałych gminach: Dzierzgoniu oraz w Starym Targu, gdzie odbyła się Konferencja, zorganizowana przez Pomorski Urząd Wojewódzki dotycząca promocji Programu Rodzina 500 Plus. W spotkaniu wziął udział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Starosta Sztumski Sylwia Celmer, Wójt Gminy Stary Targ Wiesław Kaźmierski, Radni Powiatu Sztumskiego, Kierownicy i pracownicy jednostek podległych tut. Starostwu oraz Kierownicy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu Powiatu Sztumskiego.
Przypominamy, że zgodnie z założeniem Programu Rodzina 500 Plus, świadczenie przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. Nie ma znaczenia sytuacja finansowa rodziny. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć stosowny wniosek w gminie, w której się mieszka. Od 1 lipca można to zrobić drogą elektroniczną, przez internet, a już od 1 sierpnia wniosek można złożyć osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. 

Źródło: http://powiatsztumski.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.