Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Z więziennej celi na intensywną terapię – próba samobójcza w Zakładzie Karnym w Sztumie.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 18 czerwca 2019, 12:42
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 25 komentarzy
Z więziennej celi na intensywną terapię – próba samobójcza w Zakładzie Karnym w Sztumie. fot. redakcja
W Zakładzie Karnym w Sztumie odebrać sobie życie próbował jeden z osadzonych. W stanie krytycznym trafił do szpitala.

AKTUALIZACJA 18 czerwca 2019 godz. 13.40

Z informacji, jakie otrzymaliśmy od rodziny mężczyzna zmarł w szpitalu. W tym momencie zbieramy dalsze informacje dotyczące zdarzenia.

AKTUALIZACJA 18 czerwca 2019 godz. 15.20

Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie na tym etapie postępowania wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia. Planowane jest przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłego. Prokurator o całym zdarzeniu został poinformowany przez lekarza szpitala w Sztumie, w którym przebywał mężczyzna. Prokuratorzy w toku prowadzonego śledztwa wyjaśnią również czy zadziałały obowiązujące w zakładzie procedury.

Informacje przekazał Tomasz Trzeciak, Prokurator Rejonowy w Kwidzynie.

Wcześniej informowaliśmy:

W Zakładzie Karnym w Sztumie odebrać sobie życie próbował jeden z osadzonych. W stanie krytycznym trafił do szpitala.

O zaistniałej sytuacji poinformowała naszą redakcję zaniepokojona siostra mężczyzny, który 11 czerwca br. krótko po godz. 8 rano podjął próbę samobójczą wieszając się na kracie. Zdaniem kobiety, w monitorowanej celi brat podduszał się przez 20 minut. Dopiero po tym czasie interweniowała służba więzienna. W efekcie w stanie krytycznym trafił do szpitala, gdzie w stanie śpiączki farmakologicznej przebywa na intensywnej terapii.

Kobieta w mailu przesłanym do nas zarzuca dyrekcji zakładu, iż dopiero na drugi dzień poinformowała o całym zdarzeniu rodzinę. Jej zdaniem powiadomiono ich tylko dlatego, że w szpitalu nalegano na to. Siostra poszkodowanego nie kryje rozgoryczenia również faktem ograniczenia kontaktu rodziny z nieprzytomnym mężczyzną oraz dostępem do informacji na temat stanu jego zdrowia.

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się bezpośrednio do Zakładu Karnego w Sztumie. W odpowiedzi mjr Kamil Dobrzyński, rzecznik prasowy Dyrektora ZK w Sztumie wskazał, że była to wieloosobowa niemonitorowana cela mieszkalna.

Natychmiast po stwierdzeniu zdarzenia funkcjonariusze podjęli działania mające na celu ratowanie życia osadzonego. Jednocześnie do zakładu karnego wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który po przybyciu kontynuował akcję reanimacyjną. Po odzyskaniu przez skazanego funkcji życiowych mężczyzna, decyzją lekarza zespołu pogotowia ratunkowego, został przewieziony do szpitala w Sztumie”.

Mjr Dobrzyński zaznaczył również, że zakład dysponuje tylko adresem rodziny osadzonego, nie posiada numeru telefonu i tylko dzięki policji, do której zgłosiła się administracja zakładu, kontakt z rodziną skazanego został nawiązany szybciej, niż drogą korespondencyjną. Miało to miejsce 12 czerwca br., dzień po tragicznym zdarzeniu.

Ponadto w dniu 13.06.2019r. na terenie zakładu rodzina osadzonego odbyła spotkanie z dyrekcją jednostki. Rodzina osadzonego uzyskała wszystkie informacje o możliwości odwiedzin w szpitalu z zastrzeżeniem stosowania się do wskazań lekarza” - dodaje rzecznik.

Służba Więzienna, zgodnie z obowiązującymi procedurami, prowadzi czynności wyjaśniające wszelkie aspekty tej sprawy mające na celu ustalenie przyczyn, okoliczności oraz przebiegu całego zdarzenia.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Janusz
Janusz 20.06.2019, 21:31
Oj biedulek. Pan więzień recydywista. Popełnił błąd? A który to już w swoim życiu? Taki sobie wybrał sposób na życie. Świadomie. A zwykły człowiek dyma dzień w dzień żeby jaśniepanu recydywiście w więzieniu niczego nie zabrakło. Nic tylko współczuć.
Iwa
Iwa 20.06.2019, 16:46
A co to kogo obchodzi za co siedział rodzina chyba ma prawo do tego żeby dowiedzieć się prawdy co tak na prawdę sie stało uważam że to był dobry człowiek niech spoczywa w spokoju wyrazy współczucia dla rodziny bardzo mi przykro i nie przejmujcie się tymi głupimi komentarzami
Krzysztof Ch
Krzysztof Ch 20.06.2019, 15:01
znałem go od najmłodszych lat , był moim przyjacielem i wiem że nie był słaby psychicznie był silnym człowiekiem tak może popełnił błędy w życiu ale kto ich nie popełnia i nikt nie wie co może nas w życiu spotkać. Nie rozumiem tych ludzi którzy piszą takie komentarze typu ,, darmozjad'' nie znając człowieka. Ludzie to mogło by spotkać każdego z was czy to by był wasz syn czy brat... więc nie dziwcie się że jego rodzina chce dociec prawdy ma w pełni do tego prawo. Ja ze swojej strony składam rodzinie najszczersze kondolencje z powodu nagłej śmierci.
klawisz
klawisz 20.06.2019, 10:44
Szkoda chłopa też człowiek każdemu noga może się poślizgnąć i może tam trafić tu winić tylko służby więzienne brak z prawdziwego zdarzenia kadry z kwalifikacjami i tu jest uzasadnione a Dyrektora zdymisjonować SW.
qwer
qwer 19.06.2019, 16:26
biedny napewno poszedl siedziec za niewinnosc i dlatego nie wytrzytmal cisnienia hahahaha
filip recydywista
filip recydywista 10.11.2020, 21:46 (odpowiedź do qwer)
chcialbym cie spotkac ty plochliwa szumowino .pokazalbym ci co znaczy szacnek do zmarlego i jego rodziny ,
Sylwia
Sylwia 05.07.2019, 08:18 (odpowiedź do qwer)
Coraz więcej osób jak się okazuje siedzi za niewinność a ilu przestępców nie zostało złapanych.Media o tym hucza. Pomysl trochę!! I nie oceniaj