Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mikołajki Pomorskie: Pomorscy terytorialsi pomagają lokalnej społeczności

Mikołajki Pomorskie: Pomorscy terytorialsi pomagają lokalnej społeczności fot. Maciej Szalbierz 7PBOT
Drzewa poprzewracane na drogi, uszkodzone dachy, zalane posesje - to skutki czwartkowej burzy z gradem,która przeszła nad Pomorzem. Najbardziej ucierpiały powiaty sztumski i kwidzyński. Nad Mikołajkami Pomorskimi natomiast przeszła trąba powietrzna, zrywając linie energetyczne i uniemożliwiając funkcjonowanie gminnej oczyszczalni ścieków.

W czwartek o godzinie 21.00 informacja o przejściu nawałnicy w gminie Mikołajki Pomorskie dotarła do 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio w Gdańsku. Na miejsce dotknięte klęską żywiołową wysłany został zespół wsparcia, który ocenił, że niezbędne jest użycie zespołu prądotwórczego. Z kompanii dowodzenia 7 PBOT wysłano zatem zespół wyposażony w agregat prądotwórczy, który został podłączony do linii zasilającej gminną oczyszczalnię ścieków, dzięki czemu obiekt w pełni mógł wrócić do pracy. Agregat udostępniony przez pomorską brygadę działał do momentu usunięcia szkody przez miejscowy zakład energetyczny.

W obliczu niszczącej nawałnicy, żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio wzorowo zdali egzamin praktyczny, realizując jedną ze swoich głównych idei, jaką jest wspieranie lokalnej społeczności i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pomorscy terytorialsi potwierdzili, że są "zawsze gotowi i zawsze blisko", by nieść pomoc mieszkańcom swojej małej Ojczyzny.

Info i foto: Maciej Szalbierz 7 PBOT

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.