Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci ze Starego Targu muszą jeszcze poczekać na nowy radiowóz.

  • Wydanie nr 259/2021
  • 7 czerwca 2019, 12:48
  • Redakcja
Policjanci ze Starego Targu muszą jeszcze poczekać na nowy radiowóz. fot. pixabay
Przypomnijmy: na nowy radiowóz funkcjonariusze dostali 45 tys. zł z Komendy Głównej Policji, jednak wartość samochodu jest dwukrotnie większa. W związku z powyższym Komendant Powiatowy Policji w Sztumie, któremu podlega posterunek w Starym Targu, zwrócił się z prośbą o dofinansowanie zakupu nowego radiowozu do władz gminy Stary Targ i Mikołajki Pomorskie. Jest to obszar, który obejmują swoim działaniem policjanci ze Starego Targu. Kwota dotacji miała wynieść po 22,5 tys. zł na gminę.

Mikołajki Pomorskie nie dbają o bezpieczeństwo swoich mieszkańców?

Rada Gminy Stary Targ bez większych problemów przegłosowała pozytywnie wniosek o pomoc finansową dla posterunku. Wydawać by się mogło, że bezpieczeństwo mieszkańców jest ważne również dla włodarzy Mikołajek Pomorskich. Nic bardziej mylnego.

Na VI Sesji Rady Gminy Mikołajki Pomorskie, która odbyła się 27 marca br. głosowanie w tej sprawie przełożono na kolejne obrady, zaplanowane na 30 maja br.

Niestety, analizując treść porządku obrad VII sesji i oglądając samą sesję na kanale gminy nie ma słowa na ten temat. Rada zapomniała o tak ważnym elemencie, jakim jest bezpieczeństwo swoich mieszkańców, czy kulturalnie ten temat przeoczyła?

Strażacy dostali, dla policjantów zabrakło?

W roku 2018 rada udzieliła dotacji Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich na zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego w kwocie ponad 500 tys. zł. Policjanci ze Starego Targu prosili o kwotę 23 – krotnie mniejszą i wydawać by się mogło, że kwota ta nie powinna zbytnio nadszarpnąć gminnego budżetu. A jednak.

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Kierownika Referatu Organizacyjnego, Izabeli Majewskiej, która w odpowiedzi napisała nam, że w dniu 23 maja 2019 r. Rada Gminy Mikołajki Pomorskie na Wspólnym Posiedzeniu Komisji Gospodarczej i Społecznej negatywnie rozpatrzyła wniosek o dofinansowanie radiowozu dla posterunku policji. Ponadto odrzucony został wniosek w sprawie zmian budżetu na 2019 r.”.

Niestety, póki co posterunek policji nie powiększy swojej małej floty. Okazuje się, że 22,5 tys. zł to kwota, która przekracza możliwości finansowe gminy Mikołajki Pomorskie.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.