Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • tvmalbork.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvdzierzgon.pl

Trwa III edycja plebiscytu na „Najbardziej popularnego dzielnicowego”

Trwa III edycja plebiscytu na „Najbardziej popularnego dzielnicowego” fot. pixabay.com
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku ogłasza III edycję plebiscytu na „Najbardziej popularnego dzielnicowego” województwa pomorskiego.

W komendach miejskich i powiatowych Policji, podległych im komisariatach, rewirach i posterunkach Policji służbę pełni 406 dzielnicowych, którzy wezmą udział w plebiscycie. Celem plebiscytu jest wyłonienie dzielnicowego, który na co dzień utrzymuje bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną swojego rejonu, zna potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, który wspólnie z mieszkańcami diagnozuje lokalne problemy, ustala ich przyczyny i pomaga w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Dzielnicowy to policjant, którego doświadczenie zawodowe oraz predyspozycje osobowe są podstawowymi czynnikami, które powinny decydować o doborze na to stanowisko. Jako policjant „pierwszego kontaktu” powinien mieć wiedzę nie tylko „typowo policyjną”, ale także z zakresu socjologii, psychologii, resocjalizacji i pedagogiki oraz prawa. Musi posiadać również umiejętności łatwego nawiązywania kontaktu z ludźmi oraz wzbudzać zaufanie w społeczeństwie.

JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TWÓJ DZIELNICOWY ZASŁUGUJE NA TAKIE WYRÓŻNIENIE ODDAJ NA NIEGO SWÓJ GŁOS ! NAPISZ DO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W GDAŃSKU

Nie pamiętasz imienia i nazwiska swojego dzielnicowego? Skorzystaj z aplikacji mobilnej „MOJA KOMENDA” lub wejdź na stronę www właściwej komendy miejskiej / powiatowej Policji. Zgłoszenia do plebiscytu może dokonać osoba fizyczna, instytucja lub organizacja. Powinno ono dotyczyć konkretnego dzielnicowego, który w chwili zgłoszenia pełni służbę w jednostce organizacyjnej Policji na terenie województwa pomorskiego.

Zgłoszenia dzielnicowych do plebiscytu można dokonać:

 • drogą elektroniczną na adres e-mail: plebiscyt2019@gd.policja.gov.pl.
 • listownie na adres: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Wydział Prewencji ul. Harfowa 60, 80-298 Gdańsk.

Zgłoszenie do plebiscytu powinno zawierać:

 • imię i nazwisko dzielnicowego,
 • nazwa jednostki, w której służy dzielnicowy,
 • krótki opis uzasadniający wybór danego dzielnicowego,
 • miejscowość zamieszkania i numer telefonu osoby zgłaszającej w celu możliwości ewentualnego dokonania weryfikacji zgłoszenia.
 • Dzielnicowych można zgłaszać do plebiscytu od 29 maja 2019 roku do 5 lipca 2019 roku.

Wydział Prewencji KWP w Gdańsku do dnia 10 lipca 2019 roku zliczy oddane głosy i na ich podstawie wyłoni najbardziej popularnego dzielnicowego województwa pomorskiego. Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi w dniu 12 lipca 2019 roku na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Wyróżnienie i wręczenie nagrody dla „Najbardziej popularnego dzielnicowego” województwa pomorskiego odbędzie się w dniu 16.07.2019 r. podczas wojewódzkich Obchodów Święta Policji.

Info: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.