Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bezpieczne wakacje za granicą – ubezpieczenie na wyjazd – wszystko, co musisz wiedzieć

  • Wydanie nr 217/2021
  • 22 maja 2019, 08:19
  • Bezpieczne wakacje za granicą – ubezpieczenie na wyjazd – wszystko, co musisz wiedzieć
  • Strefa obywatelskaWasze informacje
  • 2 komentarze
Bezpieczne wakacje za granicą – ubezpieczenie na wyjazd – wszystko, co musisz wiedzieć fot. Bezpieczne wakacje za granicą – ubezpieczenie na wyjazd – wszystko, co musisz wiedzieć
Jeżeli planujesz zagraniczny urlop, pomyśl o ubezpieczeniu chroniącym Ciebie i Twoje finanse w razie nieoczekiwanych zdarzeń. Co trzeba wiedzieć przed zakupem polisy? Poznaj kilka praktycznych informacji.

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Planując wakacje raczej nikt nie bierze pod uwagę ewentualności takich jak choroba, wypadek na drodze czy przymusowy pobyt w szpitalu z powodu urazu. Życie pisze różne scenariusze i trudno przewidzieć, co może się wydarzyć w trakcie zagranicznego urlopu. Z tych powodów ubezpieczenie pozwala uchronić się przed poniesieniem kosztów leczenia czy naprawy szkód. Nie należy więc skupiać się wyłącznie na pozytywach letnich wojaży, lecz pozostać przezornym i ostrożnym. Relatywnie tanie polisy nie obciążą budżetu, a zabezpieczają finanse przed nieoczekiwanymi wydatkami.

Ubezpieczenia przydają się nie tylko w przypadku podróży prywatnych i turystycznych, ale również w czasie wyjazdów firmowych. Jeśli nie wykupi się wtedy odpowiedniej polisy, nagłe koszty mogą wyczerpać zapas przygotowanej gotówki. Co zrobić, jeśli zabraknie pieniędzy podczas wyjazdu służbowego? Zastrzyk dodatkowych środków zapewnią przelewy międzynarodowe dla firmy. Rozwiązanie to cechuje bezpieczeństwo i wygoda, dlatego warto z niego skorzystać. Firmowe przelewy zagraniczne są również tanie i szybkie, a oferowane w ich ramach kursy wymiany walut wyjątkowo atrakcyjne. Przelewy zagraniczne dla firmy zlecisz na stronie https://www.easysend.pl/dla-firmy.

Jak wybrać ubezpieczenie na wakacje?

Decydując się na zakup ubezpieczenia na wyjazd za granicę, trzeba sprawdzić kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim należy zapoznać się z obowiązującymi limitami na koszty leczenia. Warto wybierać warianty bez limitu. Kolejną istotną sprawą jest dokładne przeczytanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Powinno się sprawdzić tzw. wyłączenia odpowiedzialności. Dzięki temu można poznać warunki ubezpieczania polisy, np. dowiedzieć się, że nie obejmuje ona przypadków wydarzających się pod wpływem alkoholu. Ponadto zakres ochrony uda się odpowiednio rozbudować, np. o opcje związane z wyczynowym uprawianiem sportu albo z chorobami przewlekłymi. Warto wybierać pakiety obejmujące ubezpieczenie bagażu, wypadkowe i odpowiedzialności cywilnej.

EKUZ nie wystarczy

Choć warto posiadać ważną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, ten dokument nie będzie wystarczający, aby zabezpieczyć się przed wszystkimi nagłymi wypadkami. Refunduje on tylko część kosztów leczenia, działa na terenie państw UE i ETFY, ponadto można z niego korzystać tylko w placówkach publicznych. Co ważne, EKUZ będzie wsparciem tylko w przypadku problemów zdrowotnych. Ubezpieczenie turystyczne z kolei zapewnia znacznie szerszy zakres ochrony na czas zagranicznej podróży. Refunduje wszystkie koszty leczenia, w tym leczenia prywatnego. Co ważne, polisy obejmują nie tylko Unię Europejską, ale też wszystkie pozostałe państwa.

Ubezpieczenie na wyjazd to doskonałe rozwiązanie, gdy planujemy wakacje za granicą. Polisa turystyczna zapewnia bezpieczny, spokojny i beztroski urlop. Dzięki niej w razie sytuacji kryzysowych można uzyskać niezbędną pomoc. Upragniony wypoczynek nie stanie się także przyczyną zadłużenia i innych finansowych problemów – koszty leczenia i naprawy szkód pokryje ubezpieczyciel.

Bezpieczne wakacje za granicą – ubezpieczenie na wyjazd – wszystko, co musisz wiedzieć
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ekspert Superpolisy
Ekspert Superpolisy 27.05.2019, 09:31
Polisa na czas wyjazdu zdecydowanie powinna stanowić niezbędnik każdego podróżującego, niezależnie od tego gdzie i w jakim celu się wybiera. Należy zwrócić uwagę na to, że ubezpieczenie powinno być dostosowane do charakteru wyjazdu. Warto zapoznać się z produktami oferowanymi przez ubezpieczycieli, aby uzyskać porównanie i wybrać dla siebie najbardziej korzystną opcję. Pomocna w tej kwestii może być porównywarka ofert, np. Superpolisa, dzięki której łatwo porównamy oferty kilkunastu ubezpieczalni i dobierzemy dla siebie najkorzystniejszą ofertę.
Katarzyna
Katarzyna 24.05.2019, 10:17
Należy pamiętać, że nie każda polisa zapewni ochronę na całym świecie. Wszystko zależy od tego jaki zakres terytorialny wybierzemy oraz wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela (np. niektórzy ubezpieczyciele nawet w przypadku polisy "Świat" nie zapewniają ochrony na terenie USA). Trzeba więc dobrać odpowiednią polisę do swoich potrzeb, a znacząco może w tym pomóc porównywarka ubezpieczeń taka jak Ubea.