Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Złoża bursztynu na terenie przekopu Mierzei Wiślanej. Ile są warte?

Złoża bursztynu na terenie przekopu Mierzei Wiślanej. Ile są warte? fot. www.gov.pl
W środę w gmachu MGMiŻŚ o godzinie 10.00 miała miejsce konferencja prasowa, na której poruszono temat złóż bursztynu odnalezionych na terenie przekopu Mierzei Wiślanej. W konferencji udział wzięli: Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, a także zastępca dyrektora Urzędu Morskiego ds. technicznych.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa ilości bursztynu na terenie przekopu Mierzei Wiślanej to 1,4 tony o szacunkowej wartości 1,4 mln zł. Ilość bursztynu na tym terenie ma być na bieżąco monitorowana.

„Bursztyn znajduje się w dwóch złożach – złoże A bliżej Zatoki Gdańskiej, w którym znajduje się 900 kg i 500 kg w złożu B. Z naszych badań wynika, że bardziej opłacalne będzie wydobycie bursztynu ze złoża B.” – mówił Wiesław Piotrzkowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

Jak powiedziała Anna Stelmaszyk – Świerczyńska, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego ds. technicznych, na terenie budowy zostało wykonanych 39 otworów wiertniczych.

 

Info i foto: www.gov.pl/

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Romanov
Romanov 16.05.2019, 19:28
czyli za bursztyn przekopu nie będzie bo brakuje jeszcze jakieś 899 mln