Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tragiczny finał V Rajdu Żuławskiego. Oświadczenie organizatorów.

  • Wydanie nr 272/2020
  • 13 maja 2019, 09:06
  • Redakcja
  • Wiadomości
Tragiczny finał V Rajdu Żuławskiego. Oświadczenie organizatorów. fot. facebook OSP Koszwały
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło podczas imprezy samochodowej Super KJS zorganizowanej w powiecie gdańskim. Samochód marki Honda Civic wpadł do kanału melioracyjnego. Kierowca i pilot nie żyją.

Na trasie trwającego V Rajdu Żuławskiego, który odbywał się w niedzielę, 12 maja br. w miejscowości Błotnik gmina Cedry Wielkie jedna z załóg z niewiadomych przyczyn zjechała z trasy rajdu i wpadła do kanału melioracyjnego znajdującego się przy drodze. Mimo natychmiastowo podjętej akcji ratunkowej, kierowca i pilot Hondy Civic nie przeżyli wypadku.

Na miejscu zdarzenia działali lekarz, policyjni technicy i prokurator, którzy badają przyczyny i okoliczności wypadku z udziałem załogi hondy.

Z informacji, jakie podał Karol Kościuk, oficer prasowy KPP w Pruszczu Gdańskim zgłoszenie o wypadku policja otrzymała o godz. 15. Pozostałym uczestnikom V Rajdu Żuławskiego nic się nie stało, a sam rajd został natychmiast przerwany.

W oświadczeniu organizatorzy SKJS V Rajdu Żuławskiego wyjaśniają, że „12 maja 2019 podczas samochodowej imprezy Super KJS pod nazwą 5. Rajd Żuławski doszło do tragicznego wypadku z udziałem załogi Łukasz Semkiw / Tomasz Czepukojć. Na drugim odcinku specjalnym prowadzona przez nich Honda Civic opuściła drogę, z impetem pokonała ziemny wał zabezpieczający i wpadła do kanału wodnego.

Na ratunek pospieszyli znajdujący się na pobliskim punkcie kontrolnym sędziowie, kibice, zapewnione przez organizatora i znajdujące się na odcinku specjalnym wozy ratownicze straży pożarnej i karetka z lekarzem, a także wezwane na miejsce służby systemowe, włącznie ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, pomimo natychmiastowego uruchomienia procedury bezpieczeństwa oraz ratowniczych wysiłków tych wielu zaangażowanych osób, wypadek okazał się tragiczny w skutkach i obaj poszkodowani ponieśli śmierć. Składamy ogromne wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom zmarłych uczestników.

Ze względu na pamięć naszych kolegów i wzgląd na ich bliskich oraz dobro prowadzonego śledztwa nie będziemy udzielać dalszych informacji”.

Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi zmarłych.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.