Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

2 mężczyzn ukaranych mandatami, 3 zatrzymany przez Straż Graniczną.

2 mężczyzn ukaranych mandatami, 3 zatrzymany przez Straż Graniczną. fot. www.morski.strazgraniczna.pl
Poszukiwanego przez sąd 42-letniego mieszkańca woj. zachodniopomorskiego zatrzymali 7 maja na gdańskim lotnisku funkcjonariusze Straży Granicznej. Za nieuregulowaną grzywnę mężczyzna miał zasądzoną karę blisko roku pozbawienia wolności. Kilka dni wcześniej konieczne były interwencje strażników granicznych wobec pasażerów zakłócających porządek.

42-latek stawił się do odprawy granicznej na odlot samolotu do Londynu. W trakcie sprawdzania danych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku ustalili, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Koszalinie w celu zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego. Powodem była zasądzona kara 349 dni pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę w wysokości ponad 200 tys. zł. Miało to związek z popełnionym przestępstwem oszustwa podatkowego. 42-latek został zatrzymany i przekazany do Aresztu Śledczego w Gdańsku.

Na początku maja na wniosek kapitana samolotu z Holandii strażnicy graniczni interweniowali wobec 47-letniego obywatela Indii. Według załogi, mężczyzna nie wykonywał poleceń dowódcy statku powietrznego, nie chciał zająć swojego miejsca, pukał do kokpitu, by uzyskać informacje na temat opóźnienia startu. Po dotarciu funkcjonariuszy na pokład, podróżny dobrowolnie opuścił samolot. Ukarano go mandatem w wysokości 200 zł.

Kilka dni później funkcjonariusze zostali poinformowani o agresywnym mężczyźnie zakłócającym porządek przed wyjściem z terminala do samolotu. Chodziło o 44-letniego mieszkańca woj. zachodniopomorskiego, który nie został dopuszczony na lot do Londynu. Głośno krzycząc i wymachując rękami, mężczyzna wyrażał swoje niezadowolenie z tej decyzji. Badanie trzeźwości 44-latka wykazało ponad promil alkoholu. Został przewieziony do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku i ukarany mandatem w kwocie 500 zł.

Info i foto: https://www.morski.strazgraniczna.pl/

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.