Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak porównywać pożyczki, żeby wybrać najkorzystniej?

Jak porównywać pożyczki, żeby wybrać najkorzystniej? fot. Jak porównywać pożyczki, żeby wybrać najkorzystniej?
Potrzebujesz dodatkowej gotówki, dlatego postanawiasz zaciągnąć pożyczkę. Co oczywiste, chcesz to zrobić na jak najkorzystniejszych warunkach, więc zastanawiasz się, jak porównywać poszczególne oferty, żeby wybrać tę najlepszą. Lektura poniższego artykułu pomoże Ci w tym zadaniu.

Porównuj i nie przepłacaj

Dlaczego porównanie dostępnych na rynku ofert jest tak istotne z punktu widzenia każdego, kto zamierza zaciągnąć pożyczkę? Odpowiedź nasuwa się sama: ponieważ dzięki temu można znaleźć najlepszą ofertę. Najlepszą, czyli taką, która przy jak najniższych kosztach dla klienta odpowiada jego wymaganiom. Mając do wyboru wiele pożyczek spełniających określone kryteria, wiadome jest, że chcesz skorzystać z tej najtańszej, co bez porównania nie byłoby możliwe. W takim razie jak porównywać pożyczki sprawnie i zarazem skutecznie?

Ponieważ najważniejszą zmienną, na której się skupiasz przy poszukiwaniu ofert, są koszty, zwracaj uwagę przede wszystkim na RRSO. Wskaźnik ten jest najbardziej obiektywny, jeśli chodzi o wykaz kosztów, jakie trzeba ponieść, korzystając z produktów finansowych. Jako że uwzględnia on wszystkie możliwe opłaty, którymi jest objęta pożyczka, wystarczy znaleźć ofertę z najniższym RRSO, żeby mieć pewność, że jest najtańsza. Wiele interesujących ofert można wyszukać na stronie recenzjepozyczek.pl.

Nie tylko koszty

Choć koszty są bardzo ważne, to przy porównywaniu pożyczek nie należy się skupiać wyłącznie na nich – istotne są również inne parametry. Jakie? Chociażby wysokość dostępnej kwoty. Co Ci po najtańszej pożyczce, skoro w jej ramach nie uzyskasz kwoty, na której Ci zależy? Właśnie dlatego zawsze sprawdzaj, ile maksymalnie można otrzymać w przypadku danej oferty. Zorientuj się także w terminie spłaty, bo jest on bardzo różny w zależności od pożyczki. Podczas gdy pożyczkę ratalną w banku można zwracać nawet przez 10 lat, szybkie chwilówki trzeba oddać w ciągu zaledwie 30-60 dni.

Zanim się zdecydujesz na daną pożyczkę, rzuć okiem na wymagane formalności. To ważne, jeżeli zależy Ci na czasie lub jeśli Twoje dochody są na tyle niskie, że obawiasz się negatywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę. Mając takie obawy, lepiej poszukać ofert, w przypadku których nie przeprowadza się weryfikacji klienta pod kątem osiąganych przez niego dochodów. Ponadto warto sprawdzić czas realizacji pożyczki po akceptacji wniosku. Niezależnie od wymagań istnieje duże prawdopodobieństwo, że satysfakcjonującą ofertę uda się znaleźć w firmie Filarum. Chcesz przeczytać coś na jej temat? Więcej o Filarum znajdziesz w serwisie recenzjepozyczek.pl.

Jak porównywać pożyczki, żeby wybrać najkorzystniej?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.