Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborska oświata wyszła na ulicę. Happening na placu Jagiellończyka. [wideo, zdjęcia]

Ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty trwa od 8 kwietnia br. W Malborku nie strajkuje tylko przedszkole nr 8 oraz Zespół Szkół Katolickich.

Jak w większości miast Polski, również w Malborku nauczyciele, rodzice i dzieci postanowili wyjść na ulicę miasta, by głośno wyrazić swój sprzeciw przeciwko panującej sytuacji w polskiej oświacie.

Przypomnijmy, że strajkujący nauczyciele domagają się nie tylko podwyżki wynagrodzeń i wycofania wprowadzonych  przez MEN przepisów dotyczących m.in. wydłużenia ścieżki zawodowego awansu, ale również odciążenia oświatowych budżetów samorządów oraz zwiększenia nakładów na oświatę.

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
budowlaniec ( 20 zł na godzinę)
budowlaniec ( 20 zł na godzinę) 15.04.2019, 22:33
Ile zarabia nauczyciel dyplomowany na godzinę ( 80 % stanu etatowego) ? Przeliczając pensję na liczbę godzin w miesiącu to wychodzi około 45 zł ( 10 euro) na godzinę. Nie jest źle.
mieszkaniec
mieszkaniec 15.04.2019, 22:26
Panie Burmistrzu. Dlaczego Pan się wtrącą w kwestie polityczne ? Pan z SLD, powinien Pan siedzieć cicho, przecież Malbork przez Pana nawet złotówki nie dostanie. Widać nie jest Pan ambitny, zależy Panu tylko na miejscowym elektoracie tj. na nauczycielach, resztę ma Pan w dupie. Lepiej niech się Pan zajmie łataniem dziur w drogach bo na polityce "przez duże P" na pewno się Pan nie zna. W ten sposób administrować miasto to każdy potrafi. W sumie to gdzie miał Pan się nauczyć rządzenia miastem, przecież całe życie Pan w szkole uczył. Dramat.
Uczeń
Uczeń 15.04.2019, 17:38
Kosztem dzieci strajk!!!!po co?
Trzeba było nie studiować
Tylko nauczyć się pracować,,
Cywil
Cywil 15.04.2019, 12:39
Przewodniczacy ZNP gierze 12000 zl miesiecznie (oficjalne dane) kuma sie z PO ,oficjalnie popieraja go kolesie z platformy, agdzi on byl jak PO zamrarzalo place dla nauczycieli , pedagodzy ludzie niby wykrztalceni a daja sie tak manipulowac wstyd dla calego grona u
jan
jan 15.04.2019, 12:38
swoją tarczę zrobili z dzieci , leniwe panie nauczycielki . Zabrakło kasy na kosmetyczkę i dobrą kawę albo na extra auto. Mają wakacje to dlaczego nie okupują szkoły w tym terminie. ale wtedy czas na wylegiwanie się na leżaczku . Dzieci tu są ich narzędziem w dążeniu do celu.