Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Koniec ze zmianą czasu w Polsce?

  • Wydanie nr 267/2021
  • 27 marca 2019, 13:21
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 3 komentarze
Koniec ze zmianą czasu w Polsce? fot. pixabay
Parlament Europejski po przeprowadzonych konsultacjach społecznych wśród prawie 4,6 mln mieszkańców Unii Europejskiej zadecydował, że należy znieść obowiązek zmiany czasu na terenie państw członkowskich. Zdecydowana większość respondentów opowiedziała się za wprowadzeniem jednolitego czasu bez obowiązku zmiany z letniego na zimowy i odwrotnie. Teraz każde państwo może wybrać, jaki czas będzie u niego obowiązywał – letni czy zimowy.

Ostatnia zmiana w 2021 roku.

Prawie 85 % osób biorących udział w konsultacjach wyraziło zdanie, że nie powinno się zmieniać czasu.

We wtorek, 26 marca br. przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean – Claude Juncker ogłosił, że to koniec z przestawianiem zegarków.

Europejscy parlamentarzyści opowiedzieli się podczas głosowania za tym, aby ostatnia zmiana czasu dla państw, które wybrały czas letni nastąpiła w marcu 2021 roku. Z kolei państwa, które zdecydują się na czas zimowy ostatni raz zmienią czas w październiku 2021 roku.

Jaki czas w Polsce?

Jeszcze nie wiadomo, na jaki czas zdecyduje się Polska. Warto przypomnieć, że czas letni, inaczej czas środkowoeuropejski letni, trwa od końca marca do końca października. Z kolei czas zimowy – środkowoeuropejski – obowiązuje od końca października do końca marca.

Gdyby w Polsce obowiązywał przez cały rok czas letni, wówczas słońce wschodziłoby między 8 a 9 rano. Dzięki temu osoby pracujące zawodowo, a także uczniowie kończący późno lekcje wracaliby zima do domu jeszcze przy naturalnym świetle.

Z kolei gdyby obowiązywał w Polsce tylko czas zimowy, wówczas latem szybko robiło się ciemno, ponieważ słońce zachodziłoby już po godzinie 18.

 

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Wybieracie czas letni czy zimowy? A może powinno wszystko zostać po staremu? Czekamy na komentarze.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ula
Ula 28.03.2019, 13:23
Letni
ewi
ewi 27.03.2019, 21:22
wybieram czas LETNI!!!
obywatel
obywatel 27.03.2019, 15:50
LETNI !!!!