Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sposoby na ekologiczne wykończenie wnętrz

Sposoby na ekologiczne wykończenie wnętrz fot. Sposoby na ekologiczne wykończenie wnętrz
Wprowadzenie do naszego domu ekologicznego sznytu może przynieść wymierne korzyści. Nie tylko stanie się on znacznie żywszym miejscem, ale dzięki wykorzystaniu biodegradowalnych materiałów przysłużymy się środowisku. Co możemy zrobić, aby uzyskać ten efekt?

Wykorzystanie odpowiednich materiałów

Jeśli chodzi o zakres potencjalnych ekologicznych materiałów wykończeniowych, można wspomnieć o papierze, drewnie, kamieniu, wiklinie, korku, bambusie, wapniu czy cegle. Wykończenie ścian w tym stylu będzie możliwe dzięki zastosowaniu antyalergicznych i oddychalnych farb czy wapiennych cegieł. Wszechstronność drewna w tym przypadku może zostać wykorzystana w postaci desek na podłodze, ale również tych pochodzących z recyklingu, które przewrotnie świetnie odnajdą się jako ozdoba ścienna. W tej kwestii rzadziej korzysta się z wikliny lub bambusa, ponieważ ich nieortodoksyjny charakter nie spodoba się każdemu. Z kolei korek pasować będzie do tradycyjnego stylu aranżacji, kamień zaś stworzy we wnętrzu poczucie ekskluzywności.

Inne podejście do powszechnych materiałów

Z racji tego, że ekologia jest stara, jak świat, trudno w tej materii wyróżnić się czymś nowatorskim. Co innego jednak w przypadku zmiany podejścia. Widać to choćby w sposobie transformowania kamienia czy drewna na modłę nowoczesnych przestrzeni. Szczególnie jeśli mowa o tych surowych, dodatkowo uwypuklających formę danego materiału. Jest to spowodowane tym, że w dzisiejszej ekologii stawia się nacisk na nowoczesne formy, ale mimo to wciąż najlepiej jej w pierwotnych szatach.

W przypadku podłogi można postawić na tzw. „earthen floor”. Motyw ten polega na wykończeniu jej przy pomocy inspiracji ziemią, brudem oraz innymi materiałami gruntowymi. Naturalnie, z powodu nowego podejścia wykorzystywane materiały są wytrzymalsze, dzięki czemu nie zapomniano o praktyczności.

Na zakupy do lasu

 

Markety budowlane nie są jedynym miejscem, w którym możemy zaopatrzyć się w ekologiczne materiały. Dla osób niebojących się eksperymentów idealnym rozwiązaniem jest udanie się do lasów lub dzikich terenów, aby znaleźć potrzebne rzeczy do wykończenia wnętrza. Znalezione pieńki, patyki czy kamyki będą cenne w urozmaicaniu podłogi w prysznicu, czy przy odrobinie samozaparcia, stworzeniu stołku na modłę salonu.

Podsumowanie

Ekologiczne wykańczanie wnętrz naładuje dom nową energią sprawiającą, że przebywanie w nim stanie się tak przyjemne, jak nigdy. Wykorzystując przy tym dary ziemi, zaoszczędzimy pieniądze, co zawsze jest miłym faktem.

Jeśli szukasz firmy do wykończenia wnętrz w Trójmieście to sprawdź BB Construction!

Sposoby na ekologiczne wykończenie wnętrz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.