Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wielka Kwesta i Żonkilowa Sztafeta, czyli Pola Nadziei na Pomorzu.

Wielka Kwesta i Żonkilowa Sztafeta, czyli Pola Nadziei na Pomorzu. fot. pixabay
Misją każdego hospicjum jest zapewnienie osobom u kresu życia jak najlepszej opieki. W skład zespołu hospitacyjnego wchodzą specjaliści, którzy wsparciem otaczają chore dzieci i dorosłych. O jak największy komfort pacjentów dbają nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale również wolontariusze, pracownicy socjalni i rehabilitanci. Opieka hospicyjna świadczona jest stacjonarnie – w Domach Hospicyjnych, ale również w domach chorych osób, do których zespół hospicyjny dojeżdża regularnie z wizytą.

7 kwietnia podaruj innym nadzieję.

W tym roku, 7 kwietnia odbędzie się już kolejna edycja Pola Nadziei, którą wspólnie zorganizują: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckie Hospicjum pw. Ojca Pio.

Celem organizowanej wspólnie kwesty jest nie tylko zebranie środków na bieżące funkcjonowanie hospicjów, ale także promocja wolontariatu i edukacja na temat wsparcia osób u kresu życia.

Żonkil za promyk nadziei.

Wolontariusze w żółtych koszulkach będą kwestować na ulicach, skwerach, placach, przy kościołach w Gdańsku, Sopocie, Pucku, Gdyni i okolicach. Za każdy datek do skarbonki będą wręczać żonkile.

Żonkilowa Sztafeta wystartuje o 9.30 w Pucku, a zakończy się po godz. 13 pod fontanną Neptuna na gdańskiej starówce.

Organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają w niedzielę, 7 kwietnia br. do wsparcia tej szlachetnej akcji.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.