Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dominika Wrzochalska w gronie Zwycięzców Honorowych I edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego pn. „Serce Kapsuły Czasu”

Uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku, Dominika Wrzochalska, znalazła się w gronie Zwycięzców Honorowych I edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego pn. „Serce Kapsuły Czasu” organizowanego przez Fundację „Tworzymy Kraków” .

Dominika napisała pracę „Gród krzyżacki za 100 lat” i otrzymała Złoty Certyfikat Serca Kapsuły Czasu. Jej praca zostanie zamknięta w wersji oryginalnej w rzeźbie architektonicznej „Kapsuła Czasu”, przy ulicy Dolne Młyny w Krakowie. Będzie otwierana w interwałach czasowych: za 10, 25, 50, 75 i 100 lat, kiedy to będzie następowało porównywanie z teraźniejszością wizji przedstawionych w pracach uczestników.

Na konkurs wpłynęło blisko 2000 prac z całej Polski. Do udziału w konkursie zachęciła Dominikę Pani Marzena Żołądecka, nauczycielka języka polskiego.

Poniżej przedstawiamy materiał filmowy, który został zaprezentowany 28 lutego br. podczas uroczystego wręczenia nagród w Dworku Białoprądnickim w Krakowie.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze filmy