Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Chlewnia na 40 tys. świń powstanie w Waplewie? Inwestor uspokaja, mieszkańcy protestują.

Waplewo Wielkie znalazło się na mapie planowanych inwestycji firmy Wesstron. Inwestor podkreśla, że budowa pozwoli na rozwój całego regionu, a najnowsza technologia zminimalizuje uciążliwości związane z prowadzeniem centrum badawczego. Waplewianie jednak nie wierzą, że hodowla ponad 40 tys. świń może być nieodczuwalna. W ich ocenie nowa technologia może zniwelować uciążliwości zapachowe, ale na pewno ich nie wyeliminuje.

Procedura związana z uzyskaniem stosownych pozwoleń powoli nabiera tempa. Inwestor przeprowadził już konsultacje społeczne, które jednak nie zbliżyły stron do zmiany stanowisk.

Firma otrzymała już pozytywne opinie od Sanepidu oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. Zdaniem mieszkańców realizacja inwestycji będzie oznaczała koniec normalnego życia, które zamieni się w prawdziwy koszmar pełnego fetoru.

 

Szczegóły w materiale wideo.
Masz temat do interwencji? Zgłoś się – redakcja@tvregionalna24.pl

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Inwestor
Inwestor 05.03.2019, 09:26
Nie przesadzajcie nieroby weźcie się do roboty a nie utrudniacie.
Centrum nr 3 i 4 sp. z o.o.
Centrum nr 3 i 4 sp. z o.o. 05.03.2019, 10:33 (odpowiedź do Inwestor)
Spółki zamierzające zainwestować w Waplewie w budowę "Centrum badawczo - rozwojowego" nie mają nic wspólnego z powyższym komentarzem. Prosimy nie używać nicków mogących błędnie sugerować, kto jest autorem komentarza.
elbląg nasze miasto
elbląg nasze miasto 04.03.2019, 19:52
dobrze bo chociasz tym pijaką wieczorem będzie piwo lepiej smakowało dodatkowo dostaną tlenku azotu aby mózg tym baraną lepiej się lasował szkoda tylko tych dobrych ludzi zaznaczam dobrych a nie przedewszystkim pociuchów
Uczeń
Uczeń 04.03.2019, 19:12
Na samą myśl czuję smród z ekranu laptopa.
pio
pio 05.03.2019, 09:17 (odpowiedź do Uczeń)
to sie umyj
Okoliczny mieszkaniec
Okoliczny mieszkaniec 04.03.2019, 17:56
Wielkość planowanej inwestycji poraża ...! Kilkanaście dużych hal hodowlanych i biogazownia, która nie potrzebuje, aż tak wielkiej ilości gnojowicy. Już mieszkańcy wiedzą ,że na produkt z gnojowicy, zwany po-fermentem, właściciel chlewni będzie potrzebował ok 2000 ha areału... a posiada 80 ha...A więc całe okolice w obrębie kilkunastu km czeka to "dobrodziejstwo". Odór jest rozpoznany przez producenta w teorii...W rzeczywistości intensywność smrodu w przyszłości mielibyśmy doświadczyć...:(
Hodowca trzody
Hodowca trzody 04.03.2019, 16:16
Niech pomysłodawcy pokażą która ferma świn nie śmierdzi ? Ni ma takich. A od tak dużej smród będzie od Dzierzgonia po Kwidzyn, Malbork i Sztum !