Wydanie nr 212/2021, Sobota 31.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Alfonsa, Justyn, German, Helena, Demokryt, Ignacy, Ernesta, Emilian, Beat, Ludomir, Adam, Lubomir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzień Kobiet w CKWS w Tczewie

Dzień Kobiet w CKWS w Tczewie fot. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
Centrum Konserwacji Wraków Statków zaprasza 9 marca br. Tego dnia będziemy świętować „Dzień Kobiet” – z ekipą CKWS, z szamanem z rzeki i ekologicznie.

Tego dnia pracujące w tczewskim oddziale konserwatorki: specjalistki od rdzy, konserwacji drewna, operatorki specjalistycznych sprzętów, takich jak muzealne skanery i rentgeny, opowiedzą o drodze, jaką przeszły, aby podjąć pracę w Dziale Konserwacji Muzealiów NMM.
Gośćmi specjalnymi spotkania będą Maria Dryhub i Andrzej Stański, autorzy książki – bajkowej podróży po rzece Wiśle pt. "Szaman z rzeki. Opowieści wiślane". Maria Dryhub to pierwowzór bajkowej bohaterki, animator kultury, uczestniczka flisów i festiwali wiślanych. Andrzej Stański – wodniak, historyk i podróżnik – znany jest ze swojego społecznego zaangażowania w rozwój tradycyjnego szkutnictwa rzecznego.

- Naszych gości zapraszamy też na eko-warsztaty. – mówi Gabriela Chrzanowiecka z Działu Edukacji CKWS- spróbujemy przygotować kosmetyki z naturalnych produktów. Mydełka i kule kąpielowe, które zrobimy będą miały morski charakter i przyjazny skład.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Rejestracja grup pod adresem: edukacja@nmm.pl. Szczegółowych informacji udziela z koordynatorka wydarzenia Katarzyna Schaefer: k.schaefer@nmm.pl.

 

Info i foto: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.