Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Nikt nas nie szanował”. Zawiadomienie do prokuratury po konflikcie w drużynie Jastrząb Malbork.

Drużyna miała jasny cel – walkę o II ligę. Niestety konflikt między zawodniczkami, trenerką i działaczami niemal nie doprowadził klubu do rozpadu. Rozpoczęło się od wyrzucenia z zespołu trzech zawodniczek. Zdaniem trenerki – miały one zły wpływ na młodsze koleżanki. Łącznie aż 14 z 19 piłkarek postanowiło odejść z Jastrzębia. W dodatku pojawiły się wątpliwości co do finansów klubu, dlatego obecne władze złożyły zawiadomienie do prokuratury.

Zawodniczki stanęły za sobą murem. Tak jak na boisku podjęły walkę, jednak tym razem stawką było przetrwanie drużyny. Po jednej stronie sporu była trenerka, pani prezes i jeden z działaczy, po drugiej 14 z 19 zawodniczek wraz z rodzicami.

- Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości – powiedział kiedyś piłkarz Arkadiusz Gołaś. Niestety w przypadku Jastrzębia skarbiec był bardzo bogaty, ale nie tylko w te pozytywne wartości.

W dodatku w tle sporu pojawiły się podejrzenia o nieprawidłowości finansowe. Skarbnik drużyny poinformowała nas, że w tej sprawie złożono zawiadomienie do Prokuratury Okrętowej w Gdańsku.

Zarząd zespołu starał się odzyskać od poprzednich władz sprzęt treningowy. Z ostatnich informacji wynika, że dopiero interwencja policji skłoniła byłych działaczy do jego zwrotu.Szczegóły sprawy w reportażu.

Zgłoś temat: redakcja@tvregionalna24.pl

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Józek
Józek 16.02.2019, 10:01
Niech mi ktos wyjasni, trener ma sluchac zawodnikow, czy zawodnicy maja sluchac trenera? Trenerka taka zla i otrzymala propozycje zalozenia AP LG? Powiadomiono prokurature okregowa? A to juz rejonowa jest za slaba? Rodzice dajcie dzieciakom grac, jaki wy dajecie im przyklad? Dzieciaki maja sluchac polecen doroslych a nie stawiac im warunki.
.
. 16.02.2019, 12:48 (odpowiedź do Józek)
Trener przede wszystkim powinien szanować swoje zawodniczki i nie "okradać" ich z pieniędzy przeznaczonych na rozwój klubu.
Propozycja założenia ap lg w Malborku?
Świetna sprawa, jeśli kogoś zadowalać będą treningi w kilku osobowej grupie z mało doświadczoną trenerką a kadra na mecz będzie się składać z zawodniczek, które na codzień że sobą nie trenują.
Niestety Malbork to małe miasto i nie cierpimy na nadmiar dziewczyn grających w piłkę :)
Kolejna kwestia, żeby słuchać poleceń Trenera, musi on być dla zawodniczek wsparciem i autorytetem a jak widać była Pani Trener Jastrzębia miała całkiem inne priorytety.