Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Nikt nas nie szanował”. Zawiadomienie do prokuratury po konflikcie w drużynie Jastrząb Malbork.

Drużyna miała jasny cel – walkę o II ligę. Niestety konflikt między zawodniczkami, trenerką i działaczami niemal nie doprowadził klubu do rozpadu. Rozpoczęło się od wyrzucenia z zespołu trzech zawodniczek. Zdaniem trenerki – miały one zły wpływ na młodsze koleżanki. Łącznie aż 14 z 19 piłkarek postanowiło odejść z Jastrzębia. W dodatku pojawiły się wątpliwości co do finansów klubu, dlatego obecne władze złożyły zawiadomienie do prokuratury.

Zawodniczki stanęły za sobą murem. Tak jak na boisku podjęły walkę, jednak tym razem stawką było przetrwanie drużyny. Po jednej stronie sporu była trenerka, pani prezes i jeden z działaczy, po drugiej 14 z 19 zawodniczek wraz z rodzicami.

- Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości – powiedział kiedyś piłkarz Arkadiusz Gołaś. Niestety w przypadku Jastrzębia skarbiec był bardzo bogaty, ale nie tylko w te pozytywne wartości.

W dodatku w tle sporu pojawiły się podejrzenia o nieprawidłowości finansowe. Skarbnik drużyny poinformowała nas, że w tej sprawie złożono zawiadomienie do Prokuratury Okrętowej w Gdańsku.

Zarząd zespołu starał się odzyskać od poprzednich władz sprzęt treningowy. Z ostatnich informacji wynika, że dopiero interwencja policji skłoniła byłych działaczy do jego zwrotu.Szczegóły sprawy w reportażu.

Zgłoś temat: redakcja@tvregionalna24.pl

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Stefan
Stefan 17.02.2019, 21:40
Dlatego kobieca piłka nie ma sponsorów. Drużyna powinna robić wyniki. A trener decyduje kto gra w 1 składzie. widać dużo fachowców od piłki jest. Indywidualności nie grają w zespołach . pozdrawiam A to czy ten zespół zrobi postępy z nowym trenerem to zweryfikuje ta cała sytuację.
Obserwator
Obserwator 17.02.2019, 17:33
Jak wyłączyć " Artykuły Promowane" bo nie mogę przeczytać komentarzy no chyba że specjalnie jest to tak zrobione.
Patrycja
Patrycja 17.02.2019, 16:14
A ja powiem krótko, zwięźle i na temat. Czy to prawda, że pani trener co roku jest w innym klubie?
Marek
Marek 17.02.2019, 16:42 (odpowiedź do Patrycja)
A czy to prawda ,że to trzeci trener dziewcząt?
Skarbnik AKP Jastrząb
Skarbnik AKP Jastrząb 17.02.2019, 07:56
Zapraszam do komentowania na naszym fb albo na fb tv Malbork. Nie bardzo.... tam nie będzie się anonimowym.
Jeśli ktoś tu komentuje a nie ma odwagi stanąć przed kamerami(mam na myśli trenerkę, byłą Panią Prezes i Pana Arkadiusza) bojąc się nie wygodnych pytań to już powinno dać innym do myślenia.
Prawda już nie długo i tak wyjdzie na światło dzienne, treningi i podejście do zawodniczek to jedno drugą kwestie wyjaśni Prokuratura.
Radek
Radek 16.02.2019, 10:28
Dla tych zawodniczek to żaden trener nie dobry.Trener pierwszy krzyczał,drugi ?,trzeci wymagał.Może czwarty okaże się posłuszny zawodniczkom.
18.02.2019, 08:48 (odpowiedź do Radek)
A co byłeś w tej drużynie??????
.
. 16.02.2019, 10:37 (odpowiedź do Radek)
Czy Trener wymagający obraża swoje zawodniczki? Mówi im, że nie nadają się do piłki? Trener swoim zachowaniem powinien dawać przykład, a skoro 14 zawodniczek postanowiło odejść to najwyraźniej tak nie było.
..
.. 16.02.2019, 21:21 (odpowiedź do .)
Do komentarza wyzej - śmieszne tylko ze te 14 zawodniczek nie było czynnymi zawodniczkami, co widać na reportażu po ilości rozegranych meczów. Jeden rozegrany mecz? Co taka zawodniczka wie o treningach?
:)
:) 16.02.2019, 21:37 (odpowiedź do ..)
Może warto się zastanowić dlaczego akurat ta zawodniczka zagrala tylko jeden mecz, a nie od razu oceniać. Niepowoływanie na mecz, kontuzja? Mimo to wiekszość zawodniczek zdecydowała się opuścić klub, co daje wyraźnie do myślenia o zachowaniu Trenerki.