Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Laserowa korekcja wzroku - jak przygotować się do zabiegu i jak on wygląda

Laserowa korekcja wzroku - jak przygotować się do zabiegu i jak on wygląda fot. Laserowa korekcja wzroku - jak przygotować się do zabiegu i jak on wygląda
Korekcja wady wzroku może opierać się na okularach czy szkłach kontaktowych, ale tylko laserowa korekcja wzroku, pozwala na stałe usunięcie wady.

Laserowa korekcja wad wzroku zwykle pozwala na całkowite usunięcie krótkowzroczności, nadwzroczności, a w niektórych metodach także astygmatyzmu. To bardzo skuteczna i stosunkowo bezpieczna metoda ale niestety nie można je zastosować u każdego pacjenta. Nie może być na przykład przeprowadzona u tych osób, u których wada wzroku szybko się powiększa, chorych na zaćmę, jaskrę, ze stanem zapalnym oczu, z cukrzycą, u których wystąpiły zmiany w siatkówce, z rozrusznikiem serca ani u ciężarnych i karmiących piersią. Przeciwwskazaniami do laserowej korekcji wad wzroku są też skłonność do powstawania bliznowców oraz choroby autoimmunologiczne.

Aby dowiedzieć się, czy możemy zostać pacjentem i poddać się operacji musimy przede wszystkim udać się do lekarza, który dokładnie zbada parametry oka, jakość widzenia oraz zbierze wywiad lekarski. Zaleci też odpowiednią metodę korekcji. Jeśli zostaniemy zakwalifikowani do leczenia, to musimy zastosować się do wskazań lekarza. Przede wszystkim na dwa tygodnie przed zabiegiem musimy zrezygnować z noszenia soczewek. Te bowiem zmieniają kształt rogówek. Dwa tygodnie to okres wystarczający, aby przywrócić im naturalny kształt. Musimy też udać się na badanie do stomatologa oraz internisty, którzy wykluczą u nas wszelkie stany zapalne. Laserowa korekcja wad wzroku powinna zostać przełożona na inny termin, jeżeli pacjent zachoruje, będzie miał opryszczkę, lub w przypadku kobiet miesiączkę. Nie należy też rozpoczynać lub ostawiać już przyjmowanych środków antykoncepcyjnych przez okres trzech miesięcy przed i po zabiegu. Już bezpośrednio przed zabiegiem nie wolno nam spożywać napojów alkoholowych, kawy oraz wszelkich napojów zawierających kofeinę, ponieważ mają one właściwości odwadniające. Jakikolwiek wpływ na uwodnienie rogówki może zmienić jej wymiary i kształt, co ma znaczenie dla efektu pooperacyjnego. Co oczywiste w dni zabiegu nie stosujemy makijażu i powinniśmy raczej zrezygnować ze stosowania dezodorantów.

Sam zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym. Musimy być zatem gotowi na to, że będziemy w pełni świadomi podczas operacji. Lekarz zaaplikuje nam do oczu krople znieczulające. Potem mechanicznie rozszerzy powieki i je unieruchomi. Wtedy zaczyna działać laser. To jak długo trwa zabieg, zależy od wybranej metody oraz zakresu pracy. Operacja może trwać kilka sekund, a nawet pół godziny. Już po zabiegu lekarz zakłada nam opatrunek, który będziemy nosić przez około siedem dni.

Po samym zabiegu musimy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także warto unikać oglądania telewizji czy wpatrywania się w monitor komputera. Nie powinniśmy też wystawiać wzroku na działanie promieni słonecznych. Kiedy wychodzimy z domu, to zakładamy okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Czynność ta powinna być powtarzana przez nas przez pół roku. Przez dwa tygodnie nie wolno nam też stosować makijażu ani nadmiernie dotykać oczu.

Sprawdź również: https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku

Laserowa korekcja wzroku - jak przygotować się do zabiegu i jak on wygląda
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.