Wydanie nr 131/2021, Wtorek 11.05.2021
imieniny: pokaż (16 imion)Benedykt, Filip, Mamerta, Adalbert, Leon, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Stella, Franciszek, Mamert, Lutogniew, Ignacy, Zuzanna, Tadea, Tadeusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czołowe zderzenie w Bruku, wypadek w Waplewie Wielkim- raport sztumskich służb mundurowych

Czołowe zderzenie w Bruku, wypadek w Waplewie Wielkim- raport sztumskich służb mundurowych fot. redakcja
O wypadkach i interwencjach służb mundurowych przeczytają Państwo w raporcie przygotowanym przez KPP Sztum oraz KP PSP Sztum
Straż pożarna:
Dnia 21-01-2019 o godzinie 09:58 w miejscowości Bruk. Samochód dostawczy Renault KANGOO uderzył czołowo  w przydrożne drzewo. Kierowca nie mógł wyjść był przytomny w kontakcie logicznym, uskarżał się na ból obojczyka. Na miejscu ZRM. Drzwi kierowcy nie można było otworzyć ponieważ blokowały je od zewnątrz przydrożne krzaki. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskową oraz rozstawiono pachołki ostrzegawcze. Odłączono akumulator w pojeździe. Przy pomocy piły do cięcia drzewa usunięto przydrożne krzaki uzyskując dostęp do drzwi pojazdu. Kierowca o własnych siłach wyszedł z pojazdu i w asyście ratowników medycznych udał się do karetki. Poszkodowany został zabrany do Szpitala w Sztumie w celu wykonania szczegółowych badań lekarskich. Poinformowano zarządcę drogi (Starostwo Powiatowe) o warunkach panujących na drodze. Uszkodzony pojazd nie utrudniał ruchu, Policja prowadziła czynności dochodzeniowe.
Dnia 21-01-2019 o godzinie 12:07 w miejscowości Sztum. Ugaszono palące się śmieci w śmietniku wolno stojącym.
Dnia 21-01-2019 o godzinie 21:01 w miejscowości Waplewo Wielkie. Przed miejscowością Ramoty od strony Waplewo Wlk. sam. osobowy VW Golf III uderzył prawą stroną w przydrożne drzewo. Kierujący w pojeździe był nieprzytomny z widocznym krwawieniem z głowy. Pojazd znajdował się ok. 40cm. poza pasem jezdni. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów z włączoną sygnalizacją świetlną i błyskową oraz rozstawienia pachołków ostrzegawczych. Odłączono akumulator w pojeździe. Ratownicy przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego wykonali dostęp do poszkodowanego. Poszkodowany był nieprzytomny, widoczny był uraz mózgowo-czaszkowy kości ciemieniowej prawej. Następnie nastąpiła ewakuacja poszkodowanego na noszach- zaopatrzono widoczne obrażenia głowy - opatrunek uciskowy na obficie krwawiącą ranę głowy. Poszkodowany został zabrany przez karetkę do Szpitala w Elblągu w celu wykonania szczegółowych badań, poszkodowany cały czas był nieprzytomny z wydolnym oddechem i krążeniem. Zamknięto ruchu w obu kierunkach. Ratownicy przystąpili do przeszukania okolicy zdarzenia w celu wykluczenia innych osób mogących brać udział w zdarzeniu. Po przeszukaniu okolicy z patrolem Policji ustalono, że kierujący podróżował sam. Po dojeździe lawety, która zabrała pojazd wznowiono ruch w obu kierunkach.
Dnia 21-01-2019 o godzinie 21:36 w miejscowości Dzierzgoń. Strażacy ugasili palące się śmieci w śmietniku wolno stojącym
Dnia 24-01-2019 o godzinie 18:35 w miejscowości Sztum. Osoba zgłaszająca podejrzewa, iż osoba starsza mieszkająca samotnie w mieszkaniu naprzeciwko mogła stracić przytomność i nie widać jej od ok 3 dni. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego. Strażacy nawiązali kontakt słowny z osobą przebywającą wewnątrz mieszkania. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji. Osoba starsza otworzyła drzwi do mieszkania- była przytomna, uskarża się na ból prawej kończyny dolnej (kolana). Osoba poszkodowana została przejęta przez ratownika medycznego. 
Dnia 25-01-2019 o godzinie 11:17 w miejscowości Sztum. Jeden z lokatorów w budynku wielorodzinnym twierdził, że wyczuwał czad na klatce schodowej. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdu z włączoną sygnalizacją błyskową. Ratownicy przy pomocy sprzętu pomiarowego MULTI-PRO wykonali pomiary na obecność gazów niebezpiecznych wynik 0,00 ppm. Sprawdzono wszystkie mieszkania oraz piwnicę w budynku wynik 0,00 ppm.
Dnia 26-01-2019 o godzinie 13:16 w miejscowości Cieszymowo.
Paliły się sadze w przewodzie kominowym w budynku jednorodzinnym. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodu z włączoną sygnalizacją świetlną. Wygaszono w piecu, wybrano z wyczystki. Strażacy weszli na dach po drabinie, wyczyścili przewód kominowy przy pomocy sprzętu kominiarskiego. Przekazano miejsce zdarzenia właścicielowi i wystawiono druk o zakazie używania pieca do czasu ekspertyzy kominiarskiej. 
Dnia 26-01-2019 o godzinie 23:11 w miejscowości Sztum. Strażacy ugasili palące się śmieci w śmietniku wolno stojącym
Info: KP PSP Sztum
 
Policja:
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Teraz mężczyznom za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Podczas weekendu sztumscy policjanci kontrolowali te miejsca, które najczęściej mieszkańcy wskazują na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nad bezpieczeństwem kierujących w powiecie sztumskim podczas weekendu czuwali funkcjonariusze ze sztumskiej komendy. Mundurowi sprawdzali przede wszystkim prędkość oraz trzeźwość, ale zwracali uwagę na to, czy kierowca oraz pasażerowie mają zapięte pasy, a także, czy dzieci przewożone są w fotelikach. Pod szczególnym nadzorem policjantów stały się te miejsca, które mieszkańcy wskazali na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W trakcie weekendu policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Pierwszy z nich został zatrzymany w niedzielę w Czerninie. Podczas kontroli od kierującego motorowerem mundurowi wyuczyli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany tego samego dnia w Sztumie. Policjanci patrolujący podległy rejon skontrolowali kierowcę VW Golfa 26-latek miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz
prowadzenia pojazdów.

Podczas minionych kilku dni, w powiecie sztumskim miały miejsce dwie kolizje. Do pierwszego doszło w sobotę rano na terenie miasta, gdzie kierujący prawdopodobnie Audi uderzył z zaparkowany pojazd i odjechał. Kolejne zdarzenie, do którego doszło w Sztumie również wyglądało bardzo poważnie. Kierujący pojazdem osobowym marki Ford włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyści i uderzył w niego. Sprawca tego zdarzenia został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

Sztumscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. W ostatnim dniach policjanci pracowali na miejscu kilku kolizji drogowych, do jakich doszło w tym czasie w powiecie było ich aż pięć. Apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę!

Info: KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.