Wydanie nr 174/2021, Środa 23.06.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Józef, Wanda, Agrypina, Zenon, Albin, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podwyżka o 1500%. Spór mieszkańców ul. Kościuszki z Urzędem Miasta Malborka.

Płaciłem 65 złotych, teraz urząd żąda 1067 zł. Podnieśli nam stawkę za użytkowanie wieczyste z 1% na 3% i w dodatku w barbarzyński sposób na nowo wycenili grunty – tak swoją sytuację opisują mieszkańcy budynku przy ul Kościuszki 23B. W odpowiedzi urząd przyznaje, że rozumie, ale musi zrobić porządek.

Budynek przy ul. Kościuszki 23 ma przeznaczenie usługowo-mieszkalne. W zależności czy w lokalu jest prowadzona działalność, czy jest on użytkowany na cele mieszkalne płaci się różne stawki za użytkowanie wieczyste. Przedsiębiorcy mają naliczaną stawkę w wysokości 3%, mieszkańcy 1%. Takie stanowisko przedstawia Samorządowe Kolegium Odwoławcze i mieszkańcy. Urząd Miasta Malborka na sprawę patrzy inaczej. Zdaniem magistratu wszyscy użytkownicy powinni płacić 3%.

Mieszkańcy są zawiedzeni

- Wcale mnie nie dziwi, że Malbork się wyludnia. Po 10 latach miasto sobie przypomniało i chce zwiększyć opłatę za użytkowanie wieczyste o 1500%. Urzędniczka powiedziała nam, że zwiększenie opłat - po prostu sobie wychodziliśmy. Samorządowe Kolegium Odwoławcze już rok temu stwierdziło, że skoro lokal jest użytkowany na cele mieszkalne, to stawka użytkowania powinna być naliczana w wysokości 1%. Jeżeli urząd chciał wyrównać wszystkim stawkę, to powinien ją obniżyć naszym sąsiadom z 3% do 1%, a nie nam dawać podwyżkę. Problem w tym, że magistrat na nowo wycenił również grunty i każdy z nas musi płacić o kilkaset procent więcej. Mimo, że sąsiadka ma nadal stawkę 3%, to po nowej wycenie gruntów jej opłata wzrosła z 90 do ponad 500 złotych - informuje pan Jakub.

O stanowisko w tej sprawie zapytaliśmy również Urząd Miasta Malborka. Szczegóły w materiale wideo.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Michał
Michał 22.01.2019, 15:45
Nowy zastępca musi mieć na wypłatę wyborów nie wygrał ale kolega musi mieć stanowisko Także w Malborku mieszkańcy szykujcie kasę