Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podwyżka o 1500%. Spór mieszkańców ul. Kościuszki z Urzędem Miasta Malborka.

Płaciłem 65 złotych, teraz urząd żąda 1067 zł. Podnieśli nam stawkę za użytkowanie wieczyste z 1% na 3% i w dodatku w barbarzyński sposób na nowo wycenili grunty – tak swoją sytuację opisują mieszkańcy budynku przy ul Kościuszki 23B. W odpowiedzi urząd przyznaje, że rozumie, ale musi zrobić porządek.

Budynek przy ul. Kościuszki 23 ma przeznaczenie usługowo-mieszkalne. W zależności czy w lokalu jest prowadzona działalność, czy jest on użytkowany na cele mieszkalne płaci się różne stawki za użytkowanie wieczyste. Przedsiębiorcy mają naliczaną stawkę w wysokości 3%, mieszkańcy 1%. Takie stanowisko przedstawia Samorządowe Kolegium Odwoławcze i mieszkańcy. Urząd Miasta Malborka na sprawę patrzy inaczej. Zdaniem magistratu wszyscy użytkownicy powinni płacić 3%.

Mieszkańcy są zawiedzeni

- Wcale mnie nie dziwi, że Malbork się wyludnia. Po 10 latach miasto sobie przypomniało i chce zwiększyć opłatę za użytkowanie wieczyste o 1500%. Urzędniczka powiedziała nam, że zwiększenie opłat - po prostu sobie wychodziliśmy. Samorządowe Kolegium Odwoławcze już rok temu stwierdziło, że skoro lokal jest użytkowany na cele mieszkalne, to stawka użytkowania powinna być naliczana w wysokości 1%. Jeżeli urząd chciał wyrównać wszystkim stawkę, to powinien ją obniżyć naszym sąsiadom z 3% do 1%, a nie nam dawać podwyżkę. Problem w tym, że magistrat na nowo wycenił również grunty i każdy z nas musi płacić o kilkaset procent więcej. Mimo, że sąsiadka ma nadal stawkę 3%, to po nowej wycenie gruntów jej opłata wzrosła z 90 do ponad 500 złotych - informuje pan Jakub.

O stanowisko w tej sprawie zapytaliśmy również Urząd Miasta Malborka. Szczegóły w materiale wideo.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
zorientowany
zorientowany 22.01.2019, 19:31
Czy Wy ludzie nie wiecie na jak ogromne miliony jest zadłużone miasto? Teraz wzięto kredyty na spłaty tych poprzednich,no ale wybieracie ciągle tych samych do rady miasta i tego samego burmistrza,nauczyciela,który o administracji nie ma zielonego pojęcia,poza tym na wypłatę 8,5tys dla nowego v-ce ktoś musi dać
Sąsiad Tadzika
Sąsiad Tadzika 22.01.2019, 19:00
Tylko mały Tadzik który robi za błazna w PIS może Wam coś obiecać. Nie....nie pomóc tylko obiecać.
M.
M. 22.01.2019, 18:16
A może by tak Pan Przewodniczący Rady zajął się tym tematem i pomógł mieszkańcom w walce z upartą i bardzo niemiłą Panią Naczelnik Wydziału?
Zamyślona
Zamyślona 22.01.2019, 17:23
To jest paranoja jakaś , żeby ludzie którzy płacą podatki ,nie mają zadłużenia,taka niespodzianka w 2019 roku,, ktoś za tym stoi,,tylko pytanie kto?na pewno temu co zawsze brakuje...
widz
widz 22.01.2019, 17:20
powodem jest to że szukacie kasy i kolejni ludzie będą się z Malborka wyprowadzać, brawo biegacz !
tola
tola 22.01.2019, 20:44 (odpowiedź do widz)
A co na to Andrzej Rychło ?