imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sukces malborskiego zawodnika w Pucharze Europy Kyokushin Karate

Sukces malborskiego zawodnika w Pucharze Europy Kyokushin Karate fot. Facebook Malborski Klub Kyoukishn Karate
W miniony weekend 17.11-18.11 w Mołdawii odbył się Puchar Europy Kyokushin Karate.

Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentował Miłosz Wolak, opiekunem zawodnika był Sensei Wojciech Kunicki. Miłosz wygrał swoją kategorię kata juniorów 16-17 lat.

Już w eliminacjach zdecydowanie zajął pierwsze miejsce i wiadomo było, że zdobędzie medal. W finale Miłosz również nie dał żadnych szans przeciwnikom i został drugim w historii klubu zdobywcą Pucharu Europy w kata.

W 2016 senpai Hubert Philipp zdobył ten tytuł w kata a w 2017 powtórzył ten sukces w kumite. Reprezentacja Polski zdobyła 14 medali: 1 złoty, 3 srebrne i 10 brązowych. Najlepiej wypadły reprezentacje Ukrainy i Rosji.

Drugiego dnia odbyła się impreza główna – Mistrzostwa Europy Open, w której startowali seniorzy. Niestety w tej kategorii klub nie może poszczycić się jeszcze zawodnikami europejskiej klasy. Malborska reprezentacja kibicowała natomiast polskim kadrowiczom. Pomimo głośnego dopingu licznych polskich kibiców do strefy medalowej dotarła tylko sensei Maria Jasko, która w finale przegrała z reprezentantką Rosji Ksenią Zasoriną. W finale mężczyzn wygrał sensei Alejandro Navarro z Hiszpanii, mąż Ksenii.

A już wkrótce Malborski Klub Kyokushin Karate zaprasza na X Mistrzostwa Malborskiego Klubu Kyokushin Karate w Kata oraz VI Mistrzostwa Malborskiego Klubu Kyokushin Karate w Kumite.

Zawody odbędą się 24.11.2018 w Kwidzynie w hali sportowej przy ulicy Słonecznej 2. Start zawodów o godzinie 10.00, od 9.00 weryfikacja zawodników.
Organizatorem zawodów jest Kwidzyńska sekcja MKKK. Zawody objęte są honorowym patronatem burmistrza miasta Kwidzyn.