Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Doskonalenie umiejętności miękkich kluczem do sukcesu – edukacyjny projekt dla uczniów szkół m.in. powiatu malborskiego i sztumskiego.

Doskonalenie umiejętności miękkich kluczem do sukcesu – edukacyjny projekt dla uczniów szkół m.in. powiatu malborskiego i sztumskiego. fot. Instytut Debaty Publicznej
W Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie miała miejsce inauguracja zajęć w ramach programu Pomorskiej Akademii Kompetencji Obywatelskich – projektu edukacyjnego realizowanego przez Instytut Debaty Publicznej, pod patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty. Podczas całodziennego szkolenia, które odbyło się 15 listopada 2018 r., uczniowie pod okiem trenerów biznesu udoskonalali swoje miękkie umiejętności, czyli wystąpienia publiczne czy też przekonywanie.

Tomasz Solarski, kierownik zespołu szkoleniowego wskazuje, że „w dzisiejszych czasach sama wiedza teoretyczna nie jest wystarczająca, by skutecznie odnaleźć się na rynku pracy czy w polityce”. Uważa również, że „rozwój praktycznych umiejętności ułatwią młodym ludziom realizację swoich planów oraz aktywny udział w życiu społecznym i zawodowym”.

W ramach tego projektu będą prowadzone również wykłady przez nauczycieli akademickich. Ich zadaniem będzie wyposażyć uczniów w wiedzę teoretyczną z zakresu funkcjonowania państwa. Istotną rolę w kształceniu postaw liderskich odegrają również sesje tutoringowe, które będą trwały przez cały okres projektu. Pod koniec listopada uczestniczący w projekcie uczniowie wezmą udział w obywatelskich debatach, dotyczących najważniejszych lokalnych spraw.

Zdaniem Andrzeja Skiby, koordynatora projektu, „umiejętność toczenia merytorycznych dyskusji jest niezwykle ważna w edukacji obywatelskiej”. Zwraca również uwagę na to, że „jeśli młodzi ludzie chcą w przyszłości włączyć się w politykę, to konieczne jest, żeby już teraz nabywali kompetencji w tym zakresie”.

Projekt ten obejmuje uczniów szkół z miejscowości: Malbork, Sztum, Gniew, Tczew, Sopot, Gdynia, Gdańsk, Puck, Kartuzy, Wejherowo, Reda i Rumia. Zajęcia potrwają do grudnia, a ich zwieńczeniem będzie finałowa gala na Uniwersytecie Gdańskim. Udział w tym programie jest dla uczniów bezpłatny, dzięki finansowaniu ze środków FIO Narodowego Instytutu Wolności.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.