Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Ostatnie zajęcia w ramach Akademii Bezpieczeństwa

Sztum: Ostatnie zajęcia w ramach Akademii Bezpieczeństwa fot. Facebook Miasto i Gmina Sztum
W ramach zadania publicznego pn. „TWÓJ CZAS - zostań aktywnym seniorem” w okresie czerwiec - listopad realizowany był cykl spotkań pn. „AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA”.

Jako ostatnie odbyło się spotkanie z radcą prawnym, w tematyce niebezpieczeństw prawno-finansowych, w tym konsekwencji wynikających z ukrytych zapisów zawieranych umów, czy zaciąganych zobowiązań kredytowych. Wiedza teoretyczna przenikała się z praktycznymi przykładami z życia codziennego.
Cykl spotkań o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym odbywał się w Sztumskim Centrum Kultury dla 30 seniorów z tereny Miasta i Gminy Sztum. W ramach zajęć Seniorzy spotkali się z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, specjalistą ds. przemocy, ratownikiem medycznym, a także uczestniczyli w warsztatach z elementami samoobrony. 

Zadanie realizowane jest w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 edycja 2018 przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Przewlekle Chorym „Dar Serca” w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sztumie oraz Sztumskim Centrum Kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Facebook Miasto i Gmina Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.