Wydanie nr 269/2022, Poniedziałek 26.09.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Poliksy: 6 osób poszkodowanych w wypadku. Zderzenie samochodów osobowych. Aktualizacja.

Poliksy: 6 osób poszkodowanych w wypadku. Zderzenie samochodów osobowych. Aktualizacja. fot. KP PSP Sztum
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę nad ranem. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 22-letni kierowca skody chcąc uniknąć zderzenia z innym autem zjechał na prawe pobocze i uderzył w jadąca hondę. Kierujący skoda oraz hondą wraz z pasażerami z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

W niedzielę wczesnym rankiem  dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Poliksach. W to miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki Skoda 22-letni mieszkaniec chcąc uniknąć zderzenia z innym autem zjechał na prawe pobocze i uderzył w jadąca hondę. Następnie w skodę uderzyło BMW, które odjechało z miejsca wypadku. 

W wyniku tego zdarzenia 22-letni kierowca Skody oraz 21-letni kierujący Honda wraz z czterema pasażerami w wieku od 16-22 lat  z obrażeniami ciała trafili do szpitala.Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą mundurowym ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

 

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i apelują do kierujących o zachowanie ostrożności na drogach.

 

AKTUALIZACJA 13.11.2018 r. GODZINA 14.48:

Rzecznik KPP Sztum przesłał do naszej redakcji sprostowanie na temat wypadku w Poliksach - treść informacji od Rzecznik Komendy Powiatowej w Sztumie poniżej:

 

 

SZTUM WYPADEK NA KRAJOWEJ 55

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę nad ranem. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 21-letni kierowca Hondy zjechał na przeciwny pas i uderzył w jadąca skodę . Kierujący skoda oraz hondą wraz z  pasażerami z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

W niedzielę wczesnym rankiem  dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Poliksach. W to miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki Honda 21-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego z niewyjaśnionych przyczyn  zjechał na prawy pas i uderzył w jadąca Skodę. Następnie w skodę uderzyło BMW, które odjechało z miejsca wypadku.  W wyniku tego zdarzenia 22-letni kierowca Skody oraz 21-letni kierujący Honda wraz z czterema pasażerami w wieku od 16-22 lata  z obrażeniami ciała trafili do szpitala.
 

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą mundurowym ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i apelują do kierujących o zachowanie ostrożności na drogach.

-- 
RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM
asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: KPP Sztum/ KP PSP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gall
Gall 13.11.2018, 20:16
Pani rzecznik jest ewidentnym dowodem że kobiety mają problemy z orientacją w terenie > cyt. Kierujący Hondą (...) zjechał na PRAWY pas. Czyli co lewym jechał czy od razu sam wyrąbał w pobocze bo patrząc w jego kierunku jazdy po prawej było pobocze. Pisze pani bzdury i się pod tym podpisuje. Proszę z bardziej ogarniętymi policjantami ustalać fakty. Podkreślam FAKTY
Byłem na miejscu
Byłem na miejscu 13.11.2018, 14:17
Dlaczego podajecie nieprawdziwe informacje? Z ustaleń policji wynika co innego. Honda była sprawca wypadku. Zjechala na pas skody. Co za brak kompetencji! Rozmawialiście w ogóle z policją czy to kolejna wasza wersja?!
Piotr
Piotr 13.11.2018, 17:31 (odpowiedź do Byłem na miejscu )
Info i foto: KPP Sztum/ KP PSP Sztum
Budrys
Budrys 13.11.2018, 12:55
Wypadki drogowe były od zawsze. Ale chciałbym zwrócić uwagę, że od kiedy ten odcinek drogi został wyremontowany, praktycznie do samego Malborka, paradoksalnie stał się bardzo niebezpieczny !!! Kierujący traktują go jako swojego rodzaju tor wyścigowy i autostradę !!! W moim odczuciu żadne apele nie pomogą, bo Polak mądry po szkodzie. to co się dzieje na tym odcinku drogi to w krajach Europy zachodniej jest nie do pomyślenia i przechodziło by ludzkie pojęcie !!! Nadmierna prędkość to chyba najmniejsze z zagrożeń, jakie tam występuje !!! Trzeba nadmienić, że w miejscowości Poliksy znajduje się przystanek autobusowy !!! Czy ktoś w końcu zrobi tam porządek ???!!!