Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Lądowisko oraz nowy SOR w szpitalu w Sztumie. „Wzrasta prestiż naszej placówki”

W październiku 2017 roku Szpitale Polskie S.A. prowadząca Szpital Polski Sztum w Sztumie podpisała umowę o dofinansowanie ze środków unijnych projektu pn. „Przekształcenie Izby Przyjęć w Sztumie w Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z budową lądowiska dla helikopterów LPR”.

 Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura  i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa IX: Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Działanie 9.1.  Infrastruktura ratownictwa medycznego - w zakresie utworzenia nowych Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych (SOR) powstałych od podstaw lub na bazie istniejących izb przyjęć ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii (roboty budowlane, doposażenie).

Szpital w Sztumie dzięki ponad 5 mln  dotacji, stanowiącej 85 proc. wartości projektu, wybuduje lądowisko i wielofunkcyjny obiekt, a także nabędzie specjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, m. in. aparaty do znieczulania, respiratory, łóżka, defibrylatory, aparat USG, kardiomonitory, aparat przyłóżkowy RTG. Do chwili obecnej Szpital dokonał zakupu większość specjalistycznej aparatury i jest na zaawansowanym etapie realizacji prac budowlanych.

Dzięki projektowi sztumski Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie mógł jeszcze lepiej świadczyć usługi polegające na ratowaniu zdrowia i życia pacjentów, w szczególności w najtrudniejszych stanach, tj. w trakcie zawałów, udarów, po wypadkach. Usługi są realizowane na rzecz wszystkich potrzebujących, w tym głównie dla mieszkańców powiatu sztumskiego i powiatów ościennych.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Turysta
Turysta 29.10.2019, 23:16
Ale na zdjęciach przy otwarciu lądowiska brakuje najważniejszej osoby.
Zbulwersowana
Zbulwersowana 26.11.2018, 13:06
I co z tego, skoro pogotowie odmówiło przyjazdu do chorego na raka z 39 stopni gorączką mówiąc, aby go przywieźć, a chory nie miał siły iść po schodach. To jest skandal.