Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pierwsze wnioski od prokuratury. Komentując artykuł bierzemy odpowiedzialność za publikowane treści.

Pełna swoboda wypowiedzi nie oznacza braku zasad i odpowiedzialności. Na naszych stronach dopuściliśmy komentowanie artykułów bez konieczności akceptacji. Pamiętajmy jednak, że każdy wpis jest odnotowany przez system i nie jest anonimowy.

Prokuratura Rejonowa w Malborku prowadzi obecnie śledztwo w sprawie komentarzy pod jednym z naszych artykułów. Prowadzący dochodzenie wystąpił do naszej redakcji z wnioskiem o udostępnienie adresów IP autorów komentarzy nawołujących do popełnienia przestępstwa i w jawny sposób obrażających konkretne osoby. Pokrzywdzony zgłosił sprawę z powództwa cywilnego.

 

Przypominamy, że wszystkich użytkowników naszych stron obowiązuje regulamin.
W § 2 czytamy:

Użytkownik portalu TVregionalna24.pl (TvRegionalna24.pl to TvMalbork.pl - TvSztum.pl - Zulawyimierzeja24.pl) publikuje swoje artykuły, komentarze, zdjęcia i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność […] Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich, powinny liczyć się z tym, że mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.”

 

Zgodnie z art. 255 § 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Prokuratura zgodnie z art.180 §1 kpk zwolniła naszą redakcję z tajemnicy związanej z przekazywaniem danych wrażliwych użytkowników naszych stron.

W związku z powyższym pragniemy podkreślić, że zależy nam na swobodzie wypowiedzi pod artykułami zamieszczanymi na naszych stronach. Prosimy jednocześnie o przestrzeganie obowiązujących zasad kultury i przepisów prawa, gdyż każde jego złamanie może się wiązać z możliwością wszczęcia postępowania przez uprawnione organy.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
greg
greg 25.10.2018, 15:30
Witaj cenzuro witaj komuno, przykladacie sie do tego!! Gratuluje
Redakcja
Redakcja 25.10.2018, 15:41 (odpowiedź do greg)
Umożliwiamy komentowanie artykułów bez moderacji i przyczyniamy się do cenzury??
Brak zgody na obrażanie ludzi i nawoływania do zabicia kogoś z cenzurą raczej nie ma nic wspólnego.
Ada
Ada 25.10.2018, 15:55 (odpowiedź do Redakcja)
i bardzo dobrze, co innego wolne słowo i krytyka a co innego nienawiść