Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ułatwienie na S7: Odcinek Koszwały - Kiezmark.

Ułatwienie na S7: Odcinek Koszwały - Kiezmark. fot. redakcja
Ruch z drogi objazdowej w ciągu DK7 zostanie przełożony na dwie jezdnie S7 od Koszwał do Kiezmarka. To będzie duże ułatwienie dla użytkowników tej drogi.

W najbliższy czwartek, tj. 18.10.2018 r. w godzinach popołudniowych zostanie przełożony ruch z tymczasowej drogi objazdowej na dwujezdniowy odcinek S7 od Koszwał (koniec Południowej Obwodnicy Gdańska) do Kiezmarka (do Wisły) na odcinku nr 1 budowanym przez Metrostav. To będzie przeszło 7,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, po dwa pasy ruchu i pas awaryjnego postoju. Obecnie ruch na DK7 odbywa się wąską drogą objazdową, na której funkcjonują trzy ronda. 

To będzie najpoważniejsze usprawnienie w ruchu na budowanej S7 przed jej oddaniem do ruchu w całości. Dotychczas kierowcy korzystają z fragmentów drogi ekspresowej  - przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego - na jednej jezdni między Dworkiem a Kanałem Linawy na odcinku nr 1 oraz między Nowym Dworem Gdańskim a Kmiecinem na odcinku nr 2.

W budowie są dwa odcinki S7: odc. nr 1 – Koszwały – Nowy Dwór Gdański, wyk. Metrostav, ok. 20,5 km odc. nr 2 – Nowy Dwór Gdański – Elbląg, wyk. Budimex, ok. 19,1 km 
 
Oddanie do ruchu jezdni głównych wraz z węzłami drogi ekspresowej S7 na obu odcinkach przewidujemy na 31.10.2018 r.  
 
Zakończenie wszystkich prac budowlanych (m.in. drogi boczne, serwisowe, dojazdy do pól itp.) na odc. nr 1: do dnia 27.04.2019 r. i na odc. nr 2: do dnia 14.12.2018 r. 

 

 

 

 

Info i foto: GDDKiA 
 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.