Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

E.Leclerc ze strategią na rzecz zdrowego odżywiania

  • Wydanie nr 262/2021
  • 21 września 2018, 08:37
  • E.Leclerc ze strategią na rzecz zdrowego odżywiania
  • Strefa obywatelska
  • 3 komentarze
E.Leclerc ze strategią na rzecz zdrowego odżywiania fot. Karolina Kurek
E.Leclerc ogłosił plan rozwoju oferty związanej ze zdrową dietą i zdrowym stylem życia.Grupa zadeklarowała także wycofanie ze sprzedaży do 2020 roku jednorazowych artykułów plastikowych marki własnej.

E.Leclerc poszerza wybór produktów bio, bezglutenowych i dla wegetarian

 

Celem E.Leclerc na najbliższe lata jest wzbogacenie oferty żywności bio, propozycji dla osób z nietolerancjami pokarmowymi, a także produktów pochodzenia roślinnego. Plany grupy zakładają podwojenie asortymentu marki własnej w tych kategoriach do 2020 roku oraz wzmocnienie współpracy z producentami zdrowej żywności.

 

Jako jedna z pierwszych sieci w Polsce wprowadziliśmy do naszych sklepów działy z żywnością ekologiczną, które stale rozbudowujemy. Jak potwierdzają eksperci agencji badawczej Nielsen, Polacy coraz chętniej chcą sięgać po tego rodzaju produkty, dlatego obecnie jest to jeden z głównych obszarów rozwoju E.Leclerc, na który mamy konkretny plan – mówił Jean-Philippe Magré, prezes zarządu E.Leclerc Polska.

 

Do 2020 roku znacząco wzrośnie liczba certyfikowanych produktów ekologicznych marki własnej BioVillage, których obecnie jest blisko 130. Plan poszerzenia asortymentu zakłada jego zwiększenie do 250 pozycji. Klienci mogą także liczyć na wzbogacenie oferty produktów serii NAT&vie pochodzenia roślinnego – ich liczba wzrośnie z 21 do 50. E.Leclerc zdecydowanie rozbuduje także markę własną dedykowaną osobom z nietolerancją glutenu, która aktualnie obejmuje 14 pozycji. Do 2020 roku będzie ich 40, z czego znaczną część będzie stanowiło pieczywo. Oprócz wzbogacenia wyboru zdrowej żywności, pięciokrotnie zwiększy się także liczba ekologicznych środków czystości marki UniVert, których docelowo będzie 30.

 

Plany dotyczące obszaru privatelabels to jeden z celów E.Leclerc w kontekście oferty zdrowej żywności. Kolejnym dążeniem jest wzmocnienie współpracy z producentami tej kategorii. IV Targi Produktów Spożywczych, były okazją do zaprezentowania propozycji dostawców współpracujących z E.Leclerc w tym obszarze. W połączeniu z prozdrowotnymi produktami marki własnej będzie ona stanowiła jedną z najbogatszych propozycji na rynku.

 

Proekologiczna deklaracja E.Leclerc

 

Ogłoszeniu strategii E.Leclerc związanej ze zdrowiem, towarzyszyło przedstawienie planów dotyczących ochrony środowiska. Do 2020 roku wycofane zostaną ze sprzedaży w sklepach grupy jednorazowe produkty plastikowe marki własnej. Będą to między innymi: słomki do napojów, patyczki do uszu oraz sztućce, talerze czy kubki.

 

Decydując się na ten krok, pokazujemy, że nie tylko reagujemy na wzrost świadomości konsumenckiej, ale chcemy również uczestniczyć w jej budowaniu. Wierzymy, że dzięki tej decyzji wpłyniemy na postawy naszych klientów oraz w konsekwencji – na zmniejszenie zanieczyszczenia mórz i oceanów –powiedział Jean-Philippe Magré, prezes zarządu E.Leclerc Polska.

 

Na zakupach liczy się naturalność

 

Prezentacja strategii grupy E.Leclerc odbyła się 20 września, podczas IV Targów Produktów Spożywczych E.Leclerc w Ptak Warsaw Expo. Przedstawienie planów, poprzedził panel ekspercki z udziałem przedstawicieli agencji badawczej Nielsen. Należący do niej analitycy zaprezentowali dane, z których wynika, że aż 61 proc. Polaków szuka w ofertach sklepów żywności z krótką listą składników. Wzrastającą świadomość konsumentów potwierdza również fakt, że 72 proc. z nich uważa produkty bez sztucznych dodatków za zdrowsze. Jak stwierdzili eksperci Nielsena, odpowiedzią na te potrzeby powinno być obniżenie zawartości niepożądanych składników w żywności, poszerzenie oferty prozdrowotnej oraz pozyskiwanie odpowiednich certyfikatów świadczących m.in. o ekologicznej produkcji czy wysokiej jakości wyrobów.

 

Adresy sklepów E.Leclerc

Malbork 82-200 Malbork ul. Sikorskiego 2

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 21:00 Sobota: 8:00-21:00 Niedziela handlowa: 10:00-19:00

Elbląg 82-300 Elbląg ul. Żeromskiego 2

Godziny otwarcia: Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 21:00 Sobota: 8:00-21:00 Niedziela handlowa: 10:00-19:00

 

E.Leclerc ze strategią na rzecz zdrowego odżywiania
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Strefa obywatelska


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
klient
klient 26.09.2018, 13:06
Czas NAJWYŻSZY,aby w LECLERCU zmienić wózki,które zagrażają życiu i zdrowiu klientów! Są obskurne,BARDZO brudne,pordzewiałe-co na taki stan wózków Malborski SANEPID?
Kaja
Kaja 24.09.2018, 09:57
No i super