Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

I Dzierzgońskie Obchody Światowego Dnia FAS

I Dzierzgońskie Obchody Światowego Dnia FAS fot. Facebook Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu pragnie poinformować, że wspólnie ze szkołami z terenu Gminy Dzierzgoń po raz pierwszy włączą się w obchody I Dzierzgońskiego Światowego Dnia FAS.

FAS – Fetal Alcohol Syndrome - Alkoholowy Zespół Płodowy - jest zespołem chorobowym zaburzeń neurologicznych i somatycznych powstałym na skutek działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. Fas dotyka dzieci, których matki będąc w ciąży piły alkohol.

 

W dniu 11 września 2018 r. o godz. 11.00 na znak apelu o to aby przyszłe mamy przez 9 miesięcy swojej ciąży świadomie nie spożywały alkoholu przed Urzędem Miasta w Dzierzgoniu zostaną wypuszczone w niebo żółte balony.

Zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Dzierzgoń do włączenia się w obchody.

Dodatkowo tego dnia pracownicy MOPS w Dzierzgoniu rozdawać będą materiały edukacyjne oraz informować będą o skutkach picia alkoholu w ciąży zostaną również na terenie Gminy Dzierzgoń rozwieszone plakaty informacyjne dot. akcji .

„Kampania STOP FAS w Dzierzgoniu” przeprowadzona będzie w związku z obchodami Światowego Dnia FAS. Adresowana jest do mieszkańców Miasta i Gminy Dzierzgoń, w szczególności do kobiet w wieku rozrodczym, w tym do kobiet w ciąży oraz do przyszłych ojców.

Światowy Dzień FAS jest kampanią, która ma na celu w szczególności zmniejszenie liczby dzieci narażonych na kontakt z alkoholem w życiu płodowym, a co za tym idzie zmniejszenie liczby dzieci dotkniętych FAS i innymi poalkoholowymi zaburzeniami poprzez uświadomienie nie tylko kobiet w ciąży, ale całe społeczeństwo, jakie zagrożenia niesie ze sobą spożywanie alkoholu w ciąży.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Facebook Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.