Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

III Sztumskie Obchody Światowego Dnia FAS

III Sztumskie Obchody Światowego Dnia FAS fot. Info i foto: Sylwia Mackiewicz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej iGminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sztumie informują, że wspólnie ze sztumskimi placówkami służby zdrowia, tj. Szpitalem Polskim, Przychodnią „Zdrowie” i Przychodnią„Medicus” po raz trzeci włączą się w obchody III Sztumskiego Światowego Dnia FAS.

W dniu 10 września 2018 r. pracownicy MGOPS w Sztumie oraz wymienionych placówek służby zdrowia ubrani w żółte koszulki z napisem „Woda-tak. Alkohol – nie.

Kampania STOP FAS” rozdawać będą materiały edukacyjne oraz informować będą o skutkach picia alkoholu w ciąży. Dodatkowo plakaty informacyjne dot. akcji zostaną rozwieszone w sztumskich placówkach służby zdrowia oraz sztumskim magistracie.

Światowy Dzień FAS jest swoistą kampanią, która ma na celu uświadomić nie tylko kobiety w ciąży, ale całe społeczeństwo, jakie zagrożenia niesie ze sobą spożywanie alkoholu w ciąży. W Polsce obchodzony jest od 2004 roku.

Projekt „Kampania STOP FAS w Sztumie” adresowany jest do ogółu mieszkańców Miasta i Gminy Sztum, w szczególności do kobiet w wieku rozrodczym, w tym do kobiet w ciąży.

FAS - FetalAlcoholSyndrome - Alkoholowy Zespół Płodowy


Fas dotyka dzieci, których matki będąc w ciąży piły alkohol.


Cele kampanii:
 

* Zmniejszenie liczby dzieci narażonych na kontakt z alkoholem w życiu płodowym, a co za tym idzie zmniejszenie liczby dzieci dotkniętych FAS i innymi poalkoholowymi zaburzeniami.
 

* Organizowanie pomocy tym dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom.
Cele są realizowane m. in. poprzez szeroką edukację społeczną na temat wpływu alkoholu na rozwój płodu.

 

Zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Sztum do włączenia się w obchody poprzez propagowanie oraz rozpowszechnianie idei Światowego Dnia FAS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Sylwia Mackiewicz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie

 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.