Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • tvmalbork.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvdzierzgon.pl

Co to jest INTERNET SYMETRYCZNY?

Zapewnij sprawny przepływ danych w swojej firmie, dzięki szybkiemu i niezawodnemu dostępowi do Internetu w oparciu o symetryczne łącze zapewniające jednakową prędkość wysyłania i odbierania danych.

Czemu łącze symetryczne jest lepsze?

Komunikacja sieci lokalnej (komputery i urządzenia w biurze) to równoczesne wysyłanie i odbieranie danych pomiędzy “klientem” i “hostem”.

Hostem jest zazwyczaj serwer zawierający treść, którą klient chce pobrać lub uzupełnić. Zatem w pierwszej kolejności klient wysyła do hosta żądanie (porcja danych) aby potem móc pobrać właściwą treść.

 

A więc… co to jest Internet symetryczny?

W małych Firmach korzystających z Internetu niesymetrycznego prędkość wysyłania jest zazwyczaj ograniczona do kilku Mb/s. Czasem nawet do 2-5. Zatem, gdy kilka komputerów równocześnie wysyła dane, to “nie mieszczą” się one w wąskim paśmie do Internetu i muszą zaczekać na zwolnienie zasobów. Wnioskiem z powyższego scenariusza jest stwierdzenie, iż niska prędkość uploadu wpływa negatywnie na szybkość i komfort korzystania z Internetu – również utrudnia pobieranie.

Problem narasta, gdy korzystamy z coraz większej liczby urządzeń, komputerów, laptopów, smartphon’ów, serwerów NAS i innych. Ewoluują również same systemy operacyjne i aplikacje, które coraz intensywniej wykorzystują komunikację z Internetem np. poprzez rozwiązania chmurowe. Także witryny internetowe “rosną”.

 

Czy potrzebuję Internetu światłowodowego?

Internet niesymetryczny to zazwyczaj usługa bardzo tania. Zalecamy ją głównie dla najmniejszych Firm, w których procesy nie opierają się na wykorzystaniu Internetu. Dla Firm większych, w których Internet pełni ważną rolę, powinniście zwrócić uwagę na większą liczbę parametrów:

 1. symetryczność łącza – sprawna komunikacja z sieci lokalnej do Internetu w obie strony
 2. stały adres/adresy IP – co pozwala na zastosowanie bardziej rozbudowanych rozwiązań i niezależny monitoring dostępności łącza.
 3. nadmiarowa prędkość – nawet kilkuosobowa Firma potrafi chwilami przekroczyć 200 Mb/s. W takich sytuacjach na pewno ktoś będzie narzekał na “słaby” Internet.
 4. niskie opóźnienia w sieci dostawcy internetowego – poniżej 1 ms do bramy i dobre styki z innymi operatorami.
 5. wydajna sieć lokalna LAN – dobrze zaprojektowana i starannie wdrożona infrastruktura biurowa, a w szczególności: wydajny i funkcjonalny router (wysoka wydajność pakietów, inteligentne i dynamiczne kolejkowanie ruchu), przełącznik/switch, staranne okablowanie i wydajne WiFi. To ostatnie staje się najczęstszą przyczyną problemów z Internetem w Firmie, ale o tym rozpiszemy się przy innej okazji.
 6. koniecznie światłowód. Tylko ta technologia zapewni bezawaryjność jak i stabilność działania usługi oraz ułatwiony upgrade prędkości gdy zapotrzebowanie w Firmie wzrośnie.

 

 

zalety łącza symetrycznego:

 • sprawna komunikacja w obie strony
 • wydajność
 • stabilność
 • gwarantowany poziom jakości
 • natychmiastowy serwis
 • niska cena
 • wsparcie operatora
Prędkość pobierania
 
100 Mb/s
 
200 Mb/s
500 Mb/s
1000 Mb/s
Prędkość wysyłania
100 Mb/s
200 Mb/s
500 Mb/s
1000 Mb/s

Malborskie Światłowody oferują światłowodowe łącza symetryczne, zapraszamy do  kontaktu z naszym działem handlowym.

 

 

 

Malborskie Światłowody
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości