Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń jest gotowy na Nowy Rok Szkolny

Dzierzgoń jest gotowy na Nowy Rok Szkolny fot. Gmina Dzierzgoń
Szkoły Podstawowe w Dzierzgoniu po remoncie.

Przez okres wakacji w szkołach odbywały się przeróżne remonty. Szkoła Podstawowa w Dzierzgoniu w budynku przy ul. Krzywej wyremontowała pokój pielęgniarki na nowe i czyste toalety dla klas I-III. Pierwszy raz w 90-letniej historii szkoły dzieci będą mogły korzystać z toalety na poziomie korytarza gdzie odbywają się zajęcia. Wymieniono także oświetlenie w pokoju nauczycielskim, a także przeprowadzono remont nowego pomieszczenia dla księgowości. W budynku przy ul. Zawadzkiego przeprowadzono prace adaptacyjne biblioteki, a także remont sali muzycznej. 

 

Szkoła Podstawowa w Bruku przeprowadziła w te wakacje gruntowny remont trzech sal lekcyjnych, wyposażyła pozostałe pomieszczenia w brakujące meble i wyposażenie. Dwie klasy wzbogaciły się o tablice multimedialne z projektorami z programu Aktywna Tablica. Ponadto dzięki hojności sponsora szkoła pozyskała kolejne szafki na ubrania i buty dla dzieci. 
 

Remonty wakacyjne w Szkole Podstawowej w Bągarcie obejmowały bieżące odmalowanie sali oddziału przedszkolnego i sal lekcyjnych. Przeprowadzono także drobne remonty i odmalowanie kuchni, generalne wakacyjne sprzątanie szkoły oraz terenu przyszkolnego (przycięcie żywopłotów, odmalowanie części płotu) oraz dalsze prace przystosowawcze do zmiany dawnej piwnicy prywatnej na pomieszczenie gospodarcze szkoły.
Od września także ku radości rodziców zacznie funkcjonować Librus - elektroniczny dziennik.

 

 

opis: Gmina Dzierzgoń

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.