Wydanie nr 209/2021, Środa 28.07.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Alfonsa, Samson, Pantaleon, Marcela, Wiktor, Innocenty, Tymona, Tymon, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zmiany i nowości w Castle Triathlon Malbork. Rozmowa z Marcinem Waniewskim

Mimo, iż do imprezy pozostał jeszcze prawie miesiąc, to na listach startowych widnieją już nazwiska ponad 1000 zawodników!

8-9 września odbędzie się kolejna edycja zawodów Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego.

 

 

Etap pływacki malborskiej imprezy zostanie przeprowadzony w rzece Nogat, która wije się u stóp średniowiecznego Zamku Krzyżackiego. Trasa kolarska pozostanie bez zmian i przebiegać będzie przez malownicze tereny Żuław Wiślanych, leżących w delcie Wisły. Warto również dodać, że Żuławy to prawie całkowicie płaski teren, co sprawia, że jest to najszybsza trasa kolarska w Polsce i co roku przyciąga tłumy triathlonistów! Trasa biegowa Castle Triathlon Malbork jest ewenementem na skalę światową, ponieważ przebiega bezpośrednio przez tereny Muzeum Zamkowego i jest jedyna na skalę światową, która prowadzi przez tereny muzealne na taką skalę!

 

W tym roku zawody w Malborku zostały powiększone o kolejny dystans i po raz pierwszy startujący tu zawodnicy będą mieli do wyboru aż cztery dystanse. Najbardziej prestiżowe z nich to bez wątpienia pełny dystans IM, w którym do pokonania jest 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu oraz dystans średni 1/2 IM, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerze i 21,1 km biegu.

 

Ponadto w trakcie Castle Triathlon Malbork 2018 zawodnicy rywalizować będą na dystansie popularnej „ćwiartki” (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz na dodatkowym, najkrótszym dystansie 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km), który najczęściej wybierany jest przez zawodników debiutujących w zawodach triathlonowych. W tym roku będą oni mogli wziąć udział w zawodach w Malborku i rozpocząć swoją przygodę z triathlonem w tak niepowtarzalnej scenerii. Ponadto na wszystkich dystansach zawodnicy będą mieli możliwość wystartowania w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

 

Podczas tegorocznej edycji drugi raz odbędzie się towarzysząca impreza biegowa dla dzieci Malbork Kids, która już w zeszłym sezonie cieszyła się ogromną popularnością. Biegi najmłodszych zostaną rozegrane na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Tradycyjnie jak podczas każdej imprezy w Malborku na zawodników czekają niepowtarzalne atrakcje, jak np. odprawa techniczna połączona z Pasta Party w murach krzyżackiej twierdzy oraz rycerska oprawa zawodów.

 

Cały czas trwają zapisy na wszystkie dystanse Castle Triathlon Malbork 2018. Aby wziąć udział w imprezie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.castletriathlon.com.

 

O nowościach i zmianach w tegorocznej imprezie rozmawialiśmy z Marcinem Waniewskim, głównym organizatorem imprezy.

Opis: Labosport

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.