Wydanie nr 205/2021, Sobota 24.07.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

„To przeszło moje oczekiwania” - relacja z Magic Malbork 2018.

Sztuka uliczna, muzyka, teatr, pokazy laserowe i masa atrakcji. Za nami X edycja Magic Malbork. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy krótką relacją z dwudniowej imprezy, która stała się flagowym wydarzeniem kulturalnym naszego miasta.

W piątek i sobotę Malbork już po raz dziesiąty stał się najmagiczniejszym miastem w Polsce. Atrakcje dla całych rodzin przyciągnęły mieszkańców i turystów z całego kraju i zza granicy. Nasi rozmówcy nie szczędzili pochwał, co potwierdziło, że impreza powinna być kontynuowana, gdyż obok Oblężenia stała się flagowym produktem kulturalnym i promocyjnym dla Malborka.

 

Poniżej relacja wideo z całego wydarzenia.

 

Podsumowanie X Imprezy Magic Malbork

 

Po raz dziesiąty mieszkańcy Malborka i jego goście wzięli udział w imprezie Magic Malbork. Dwudniowe wydarzenie przyciągnęło wielu uczestników zabawy do centrum miasta, gdzie występowali uliczni artyści, aktorzy i muzycy. Głównym wydarzeniem było widowisko teatralno-multimedialne Magic Malbork Night Show, na które sprzedały się wszystkie wejściówki.

 

Magic Malbork 2018 z racji swojego jubileuszu był przygotowywany pieczołowicie. Pracownicy Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji oraz Urzędu Miasta włożyli wiele wysiłku, by dziesięciolecie zostało uczczone z rozmachem i to było widać na ulicach miasta, mimo tego, że część sobotniego programu zakłóciły opady deszczu.

 

  • Na pogodę nie mieliśmy wpływu, ale na przygotowane atrakcje już tak i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolona z przebiegu tegorocznego Magic Malbork - mówi Aleksandra Kapejewska, dyrektor Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. - Opieram swoje odczucia na obserwacji przebiegu imprezy, liczbie widzów, a także na opiniach uczestników. W zdecydowanej większości były to słowa pozytywne.

 

Celem organizatorów było przypomnienie widzom, jak impreza rozwijała się przez ostatnią dekadę. Stąd m.in. powrót Glinoludów z Bolesławca, ale też innych artystów, którzy zapewniali rozrywkę podczas wcześniejszych edycji Magic Malbork. Cofnięciem się w przeszłość było widowisko teatralno-multimedialne na wałach von Plauena ze spektaklem laserowym z udziałem tańczących fontann przygotowanym przez Visual Senstation oraz pokazem fajerwerków, który stworzyła firma Radosława Sulgotowskiego.

 

  • Widowisko Magic Malbork Night Show zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie. Cieszę się, że w spektaklu oprócz profesjonalnych artystów wzięli udział mieszkańcy Malborka, ci duzi i mali. Dzięki temu ta impreza była jeszcze bardziej malborska i nasza - mówi Marek Charzewski, burmistrz Malborka. - Otrzymałem wiele słów gratulacji za widowisko, za pokaz laserowy i sztucznych ogni, ale równie wiele ciepłych i serdecznych słów otrzymałem od osób, które oglądały występy w centrum miasta. Ich opinie potwierdzają, że naprawdę było magicznie. To zasługa wykonawców, ale przede wszystkim pracowników Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji oraz Urzędu Miasta, za co bardzo im dziękuję.

 

Do podziękowań przyłącza się Aleksandra Kapejewska, bo doskonale wie, ile pracy i czasu trwały przygotowania do wydarzenia.

 

- Nad tegoroczną edycją Magic Malbork pracowaliśmy kilka miesięcy, dlatego jestem bardzo wdzięczna moim pracownikom oraz osobom z Urzędu Miasta, które z nami współpracowały - mówi Aleksandra Kapejewska. - Oczywiście wiem, że nie da się zadowolić wszystkich i zawsze pojawi się ktoś niezadowolony, ale tegoroczna impreza pokazała, że Magic Malbork mimo upływu dziesięciu lat wciąż ma wielki potencjał i należy rozwijać tę imprezę. Dziękuję wszystkim mieszkańcom oraz gościom miasta, że zdecydowali się spędzić z nami czas. Do zobaczenia za rok.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mal
mal 14.08.2018, 15:47
Impreza udana , tym bardziej,że nocny spektakl na widowni miejskiej.
tylko pytanie do organizatorów skąd tak dużo oglądających stojących za plecami - barierkami od ulicy i pomiędzy sektorami zasłaniając miejsce spektaklu - dotyczy się to zarówno Oblężenia jak i Magic.
M.
M. 18.08.2018, 09:43 (odpowiedź do mal)
Osoby oglądające za barierkami od strony ulicy i na schodach między sektorami to przeważnie cwaniacy ,którzy kupili bilety za 5 zł.Dziwne,że ochrona lub organizatorzy ich nie usunęli - choćby ze względów bezpieczeństwa. Sam spektakl niezbyt udany poza pokazem laserowym i fajerwerkami.