Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zapraszamy na spektakularne przedstawienie wizualne.Video mapping na Zamku w Sztumie!

Zapraszamy na spektakularne przedstawienie wizualne.Video mapping na Zamku w Sztumie! fot. COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
Spektakularne przedstawienie wizualne, składające się ze specjalnie zaprojektowanych wizualizacji i trójwymiarowych animacji będzie można zobaczyć na Zamku w Sztumie.

Wyjątkowe widowisko łączące ze sobą muzykę, światło i dźwięk jest częścią akcji „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię”, realizowanej przez COPERNICUS PL Sp. z o.o.

Video mapping rozpocznie się o godzinie 22:00 i wyświetlony zostanie na skrzydle południowym Zamku od strony parku. Wstęp na wydarzenie jest 
bezpłatny.
 
  - Powiat sztumski należy do obszarów „białych plam”, czyli powiatów o najniższej wykonywalności badań cytologicznych, ze zgłaszalnością na poziomie tylko 17,11%. Wierzymy, że wyjątkowa oprawa wizualna i niestandardowe podejście do tematu zachęci mieszkańców do przyjrzenia się bliżej zagadnieniu profilaktyki nowotworowej. – podkreślił Marek Białonoga, koordynator projektu.
 
Akcja jest częścią projektu pn. „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”. 
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
 
Celem projektu jest zwiększenie świadomości odnośnie wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań cytologicznych. Rak szyjki macicy jest obecnie szóstym pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet w Polsce, a ponieważ choroba wykrywana jest zbyt późno, umieralność z jego powodu jest w naszym kraju o 50% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej. Dlatego niezbędna jest edukacja w tym zakresie, szczególnie wśród kobiet w wieku 25-59 lat, które są aktywne zawodowo oraz kobiet, które nigdy nie wykonały badań cytologicznych.
 
By skorzystać z darmowych badań, wystarczy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub zadzwonić pod numer 58 727 01 30.
 
 
 
 
 
 
Informacja Prasowa COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.