Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwa zderzenia aut osobowych, usuwanie połamanych drzew oraz zalana droga - weekendowy raport sztumskich służb mundurowych

Dwa zderzenia aut osobowych, usuwanie połamanych drzew oraz zalana droga - weekendowy raport sztumskich służb mundurowych fot. KPP Sztum
Dwa wypadki drogowe, usuwanie szkód po nawałnicy, zerwany dach oraz liczne zgłoszenia z prośbą o usunięcie gniazd owadów. Ponadto weekendowa akcja policji "Prędkość" o wszystkich wydarzeniach przeczytają Państwo w weekendowym raporcie sztumskich służb mundurowych.

Straż Pożarna :

30.07.2018

W Dzierzgoniu służby mundurowe zostały wezwane w wyniku intensywnych opadów deszczu do zalań budynku mieszkalnego, drogi gminnej i piwnicy oraz zbliżenie wody do mieszkania z ulicy.

Godzina 18.12 : Woda z ulicy zbliżyła się do mieszkania, ale mieszkanie nie uległo zalaniu - straż nie stwierdziła zagrożenia.

Godzina 18.16 : W wyniku intensywnych opadów oraz nienadążaniu w odbiorze wody przez kanalizację burzową woda wlała się przez ściany do mieszkania znajdującego się w suterenie budynku.

Godzina 18.18 : W wyniku intensywnych opadów doszło do zalania drogi gminnej na odcinku około 30m i piwnicy budynku.

 

01-02.08.2018

W środę doszło do zderzenia czołowego Mitsubishi z Mercedesem w miejscowości Pronie.  Funkcjonariusze pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący mitsubishi 22-letni mieszkaniec Pronia, prawdopodobnie jechał zbyt szybko, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas i uderzył w prawidłowo jadącego mercedesem 59-letniego mieszkańca Milikowa Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny. Kierującego Mitsubishi pogotowie lotnicze zabrało do Gdańska natomiast drugi kierujący trafił do szpitala w Elblągu.

Zaś w czwartek służby zostały wezwane do samochód osobowego VW Passat, który uderzył w drzewo. Osoba poszkodowana znajdowała się poza pojazdem, widoczny był uraz głowy. Stwierdzono brak wycieków i innych zagrożeń.

 

04-05.08.2018

Sobota i niedziela minęły pod znakiem wezwań do powalonych drzew w związku z silnym wiatrem.

Na wjeździe drogi polnej w Dąbrówce Malborskiej odchodzącej od drogi pow. nr. 3105G znajduje się samochód osobowy na który spadło uszkodzony konar drzewa, konar uszkodził także drewniany płot. Brak osób poszkodowanych w pojeździe.

Do podobnych zdarzeń gdzie problem stanowiły powalone drzewa strażacy doszło np. w  Dzierzgoniu. Na drodze powiatowej nr. 2936G znajdiwało się uszkodzone drzewo, które blokowało przejazd w obu kierunkach. 

W Czerwonym Dworze zgłoszono uszkodzony konar drzewa przy stacji transformatorowej oraz silny wiatr złamał drzewo, które upadło na płot obok klatki z butlami gazowymi, blokując wyjście z domu.

W miejscowościach : Łabuń i Stare Miasto problem w sobotę stanowiły powalone drzewa na drodze.

W Bągarcie wiatr złamał aż 3 drzewa, które blokowały przejazd. Strażacy również w Sztumie w niedziele po południu usuwali skutki silnego wiatru. Połamane drzewa zostały usuwane z dróg.

W niedziele w miejscowości Lasy wiatr zerwał około 80m2 poszycia dachowego na budynku gospodarczym wykorzystywanym do przechowywania zboża.  Budynek był murowany, poszycie dachowe z blachy, dach . Pęknięciu uległy także dwie belki stropowe (strop drewniany)

 

Sztumskie służby wzywane były licznie również do usuwania gniazd owadów.

 

 

Info : KP PSP w Sztumie 

 

 

Policja

 

Sztumscy policjanci w weekend prowadzili działania „PRĘDKOŚĆ”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

Policjanci sztumskiej drogówki  w miniony weekend przeprowadzili działania „Prędkość” . Wystawione patrole policyjne mierzyły prędkość min. w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu ale także  w miejscach oznaczonych na Krajowej Mapie ZagrożeńBezpieczeństwa. Działania te były ukierunkowane na poprawę
bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zdarzeń zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Policjanci podczas akcji skontrolowali 73 pojazdy, ujawnili 43 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Podczas akcji udaremnili dalsza jazdę kierującemu mercedesem, u którego alkomat w chwili kontroli wykazał 0,24 m/l w wydychanym powietrzu.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy  zgodnie z postanowieniem sądu mieli orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Tego typu działania na drogach powiatu będą prowadzone cyklicznie, a głównym ich celem jest uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

 

Policja apeluje do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h grozi kierującemu mandat, punkty karne oraz zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

 

 

Info : KPP Sztum

 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.