Wydanie nr 271/2022, Środa 28.09.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Żuławy w Rytmie Disco: Ponad 700 miejsc parkingowych i specjalna lina autobusowa Malbork-Nowy Staw.

Żuławy w Rytmie Disco: Ponad 700 miejsc parkingowych i specjalna lina autobusowa Malbork-Nowy Staw. fot. Żuławy w Rytmie Disco
Już w sobotę (14 lipca) w Nowym Stawie odbędzie się Festiwal Żuławy w Rytmie Disco. To jedna z największych w regionie imprez muzyki tanecznej. Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki oraz nowostawski samorząd zapraszają na festiwal zmotoryzowanych miłośników muzyki disco polo, dla których przygotowano ponad siedemset miejsc parkingowych, a także tych melomanów, którzy autem osobowym podróżować nie będą. Dla nich stworzona zostanie specjalna linia autobusowa między Malborkiem i Nowym Stawem.

Festiwal Żuławy w Rytmie Disco rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 17.00. Na scenie na polu koncertowym przy ul. Bema wystąpi siedem zespołów muzyki disco. Gwiazdą festiwalu będzie Akcent z Zenonem Martyniukiem, ale wcześniej wystąpią też:

Andre, Classic, Long&Junior, Dejw, Jorrgus oraz Top Girls.

Organizatorzy są przygotowani na przyjęcie dużej liczby miłośników muzyki disco. Przy ul. Obrońców Westerplatte (droga dojazdowa do miasta od strony drogi krajowej nr 55) zostaną wyznaczone miejsca parkingowe, które pomieszczą około 700 aut. Osoby niepełnosprawne będą mogły z kolei zaparkować samochód na placu przy Urzędzie Miejskim przy ul. Bema 1, by szybciej dotrzeć na pole koncertowe.

Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki oraz Urząd Miejski zadbali również o bezproblemowy przyjazd na festiwal osób, które nie planują podróży samochodem osobowym. Dla nich przygotowana jest specjalna linia autobusowa między Malborkiem i Nowym Stawem. Już od godziny 15 spod dworca PKP w Malborku, co piętnaście minut, w stronę Nowego Stawu wyruszać będą busy firmy OliwiaBus. Koszt biletu zgodnie z cennikiem przewoźnika.

Od godziny 22 będą z kolei realizowane połączenia powrotne. Busy w stronę Malborka będą wyruszały co trzydzieści minut z przystanku przy ul. Bankowej. Ostatni kurs w kierunku dworca PKP w Malborku zaplanowano na godzinę 24.00.

Festiwal Żuławy w Rytmie Disco odbywa się od 2014 roku. Wystąpiło na nim już ponad 30 zespołów, a występów słuchało ponad 50 tysięcy miłośników muzyki tanecznej i disco polo.

Wciąż można kupić bilety na to wydarzenie. Do soboty wejściówki kosztują tylko 20 zł, przed koncertem ich cena wzrośnie do 30 zł, warto się więc pośpieszyć z zakupem. Bilety są dostępne w sklepie internetowym eBilet.pl, a także w punktach stacjonarnych. Poniżej ich lista.

Nowy Staw - Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki, ul. Jana Pawła II 2
Miłoradz - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, w sekretariacie GOKiS (Urząd Gminy, I piętro, pokój nr 13) w czwartek w godz. 9-14, a w piątek w godz. 8-12.00
Tczew - Kwiaciarnia „Ławeczka”, ul. Gdańska 53 (w czwartek i piątek w godz. 8-18 oraz w sobotę w godz. 8-16)
Nowy Dwór Gdański - Żuławski Ośrodek Kultury, ul. Sikorskiego 21
Malbork - Centrum Informacji Turystycznej, ul. Kościuszki 54
Malbork - Centrum Animacji „Latawiec” w C.H. Jagiełło (poziom +2), ul. Kościuszki 5
Sztum - sklep Jacek Kasztelan, ul. Kasprowicza 5, w godz. 8-22.30

 

 

 

 

 

 

Informacja Prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Malbork
Malbork 12.07.2018, 10:50
Byłem raz i nigdy więcej. Zadupie z którego trudno się wydostać. Nie polecam.
Mieszkanka
Mieszkanka 15.07.2018, 01:52 (odpowiedź do Malbork)
Zawsze specjalnie pod imprezę kursują autobusy. W Nowym Stawie chociaż coś się dzieje, a nie jak w tym Malborku. Malbork to dopiero prawdziwe zadupie.