Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Burzliwa dyskusja o kierownika ZAZ. Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Sztumskiego

Wczorajsza sesja Rady Powiatu Sztumskiego miała bardzo burzliwy przebieg. Punkt, który wywołał bardzo wielkie emocje dotyczył zapowiedzi zwolnienia kierowniczki ZAZ. Anna Serocka została oskarżona o mobbing. Zdaniem opozycji starostwo przed zwolnieniem kierownika powinno powołać komisje do wyjaśnienia tej sprawy. Starosta stwierdza, że miejscem do wyjaśnień jest sąd.

Komentarz do sesji i skrót zostanie zamieszczony w osobnym materiale. Teraz przedstawiamy cały zapis z wczorajszych obrad.
 

 

Porządek sesji przewiduje:

1. Otwarcie obrad.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Interpelacje i wolne wnioski
5. Sytuacja w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Sztumie – przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę kierownikowi ZAZ Annie Serockiej
6. Informacja na temat kontroli w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kołozębiu.
7. Wnioski i oświadczenia.
8. Sprawy różne.
9. Zakończenie obrad.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sztum


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jola
Jola 18.07.2018, 08:53
Ja mam pytanie, a w chwili zatrudniania tego Pana zastępcy, czy to nie było coś nieuczciwego, skoro już wtedy nie było pieniędzy w ZAZ, trzeba było wtedy odmówić i odejść nagłaśniając sprawę, że są napory, nie rozumiem co się zmieniło po tych trzech latach, za mało profitów było w zamian?
Kazik
Kazik 18.07.2018, 12:41 (odpowiedź do Jola)
Odmówić to owszem , ale dlaczego odejść?
Składanie takich propozycji i zatrudnienie leniwego gościa samo w sobie jest przewałką Starosty. O tym fakcie wiedzieli wszyscy , ale w imię poprawności politycznej nikt kołków nie ciosał . Czara goryczy przelała się w momencie zwolnienia P. Serockiej ,kontekst zwolnienia oczywisty . To Starosta z Zarządem powinni odejść , takie rozgrywanie stanowisk powinno być z mocy ścigane i karane w przykładny sposób.
Druga sprawa to zachowanie Pani Przewodniczącej Rady Powiatu i jej męża- Ci ludzie ze wstydu powinni się zapaść pod ziemię, a nie udawać że sprawa ich nie dotyczy.
Jola
Jola 18.07.2018, 16:10 (odpowiedź do Kazik)
No własnie, dlatego trzeba było być konsekwentnym od początku. Wcześniej zgoda, teraz sprzeciw. Tak funkcjonuje nasze szanowne społeczeństwo. Szkoda. Gdyby nie było przyzwolenia 3 lata temu, nie byłoby problemu teraz. Wg mnie to udział w układzie i można mieć pretensje jedynie do siebie. Zakładając że jest to układ.
Kazik
Kazik 18.07.2018, 19:45 (odpowiedź do Jola)
Droga Jolu morał z tego taki : jak jesteś potrzebny to dobrze abyś wykonał niewygodne pociągnięcie, jeśli nie chcesz wykonać to trzeba się Ciebie pozbyć.
Starosta trzy lata temu dopuścił się mobbingu "'wciskając"gościa na stanowisko z niejakim wymuszeniem zachowania się P. Serockiej.
Jola
Jola 18.07.2018, 20:46 (odpowiedź do Kazik)
...dlatego własnie szkoda, ze 3 lata temu przyzwoliła na to, nie zgłaszając tego faktu. Bo do tanga trzeba dwojga i nie jest ofiarą, jest współwinna, bo przyzwolenie, to współuczestniczenie, drogi Kazimierzu. To bardzo prosta zasada i nie trzeba szukać drugiego dna. Co to znaczy poprawność polityczna, a teraz jakaś pretensja... Dziwi mnie ta sytuacja. Może rozwiązaniem byłaby faktycznie służba pro bono w takich instytucjach?
Sztumianka
Sztumianka 11.07.2018, 09:25
A co z pracownikami ich niepytano o zdanie zrobili swoje
Wiktoria
Wiktoria 30.06.2018, 13:02
Panie Sarnowski pojechał pan po bandzie. Pan ma chyba jakąś obsesję na punkcie byłego burmistrza Dzierzgonia i jego źony. Boi się pan że jak będą w tzw. polityce to może pan stracić ciepłą posadkę w Dzierzgoniu na której podwoił pan swoje roczne wynagrodzenie ( vide bip.dzierzgon).A już z tym pomysłem o zmianę prowadzącego przeszedł pan samego siebie. Metody o których pan mowi to stosuje pana szefowa W. Domanska i w wyniku takich metod siedzi na stołku w RTI i je jej z rączki.
Witek
Witek 03.07.2018, 09:14 (odpowiedź do Wiktoria)
Jeden temat dotyczący zmiany prowadzącego, nie można być sędzią we własnej sprawie.
Wiktor
Wiktor 30.06.2018, 14:12 (odpowiedź do Wiktoria)
Żadnych argumentów , zwykła demagogia na poziomie Zbyszka Z. . Przyszłe wybory mam nadzieję do reszty odsieją zboże od plew. Elity samorządowe do totalnej wymiany.
zorientowany
zorientowany 29.06.2018, 12:47
Dyrektorka PUP i jej bratanica sprawę w Sądzie przegrały i musiała zapłacić zadośćuczynienie za mobing i koszty sądowe.
Losowo
Losowo 29.06.2018, 07:54
Każdy powinien wysluchac ostatnie 7 minut pierwszej czesci tej sesji kiedy wypowiada sie pani Serocka. Zwięzłe i na temat ukladu ktory ją zwolnil wraz z podaniem przyczyn. Okropne, straszne, przerażające ze do takich rzeczy są zdolni ludzie ktorych wybraliśmy. Na you tube tez jest jej wypowiedź i warto posluchac żeby wiedziec o co chodzi.
Jola
Jola 18.07.2018, 11:34 (odpowiedź do Losowo)
a dlaczego tego kogos zatrudniła, to jednak chyba poczatek problemu..., wtedy to też był juz układ, jednak chyba na tamten czas wygodny
Pracownik ZAZ
Pracownik ZAZ 01.07.2018, 11:12 (odpowiedź do Losowo)
Poczekamy zobaczymy, z tego co mi wiadomość prokuratura będzie miała co robić, nie mówiąc o PIP.
Znający temat
Znający temat 02.07.2018, 22:34 (odpowiedź do Pracownik ZAZ)
Tak ten układ polityczny trzymający władzę to jak zorganizowana grupa przestępca. Mam nadzieję , że Prokuratura tak to potraktuje