Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zmiany w gospodarce wodno-ściekowej dla mieszkańców Gminy Dzierzgoń

Zmiany w gospodarce wodno-ściekowej dla mieszkańców Gminy Dzierzgoń fot. wikimedia.org
Ustawa z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw wprowadziła wiele zmian w gospodarce wodno – ściekowej.

Kluczową dla mieszkańców gminy Dzierzgoń z wprowadzonych zmian jest powołanie organu regulacyjnego nad realizacją zadań z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Przejął on szereg kompetencji z zakresu gospodarki wodnej i ściekowej, które przysługiwały dotąd samorządom gminnym. W świetle przyjętych regulacji, zadaniem tego organu, tj. Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie jest opiniowanie projektu regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków oraz zatwierdzanie taryf za wodę i ścieki.

W dniu 21.05.2018 r. Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku wydał decyzję zatwierdzającą taryfę za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków dla Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Dzierzgoniu na okres 3 lat. Niniejsza informacja po uprawomocnieniu się decyzji została opublikowana na stronie internetowej RPWiK w dniu 04.06.2018 r.

http://www.dzierzgon.pl/…/2017.06.07_wycinka_dr…/taryfa1.pdf

 

 

 

 

 

 

Info : Facebook Gmina Dzierzgoń 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Dzierzgoń


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
cz kurak
cz kurak 15.06.2018, 17:54
nie róbcie ludziom wody z mózgu ceny wody zatwierdza Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku ale wnioski z wysokością podwyżki składają wodociągi z poszczególnych gmin