Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trwają kursy przygotowawcze do Szkoły Muzycznej w Malborku

Trwają kursy przygotowawcze do Szkoły Muzycznej w Malborku fot. Facebook Wydarzenie : Egzaminy wstępne do szkoły muzycznej w Malborku
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. I.J.Paderewskiego w Malborku zaprasza do udziału w egzaminach wstępnych. KURSY PRZYGOTOWAWCZE do egzaminu (ok. 60 minut) odbędą się 28.05 i 29.05.2018 r. g. 16:00

EGZAMIN WSTĘPNY odbędzie się 30.05.2018 r.

Informacja o nauce w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Malborku.

1. Szkoła naucza wyłącznie przedmiotów muzycznych.

2. Nauczamy gry na następujących instrumentach: fortepian, akordeon, gitara, skrzypce, wiolonczela, flet, klarnet, saksofon, perkusja,trąbka.

3. Przyjmujemy dzieci i młodzież od 6 do 16 roku życia.

4. Nauka odbywa się:

w cyklu sześcioletnim – dzieci młodsze ( 6 – 10 lat)
w cyklu czteroletnim – dzieci starsze ( 8 – 16 lat)

Można składać sugestie o przyjęciu do cyklu 6 – cio lub 4 – ro letniego (dotyczy dzieci w wieku 8–10 lat), jednak o przydziale do cyklu decyduje komisja kwalifikacyjna sugerując się przede wszystkim wynikami badania przydatności, potem sugestiami rodziców. W drodze wyjątku mogą być przyjęte dzieci pięcioletnie. Rodzice dzieci 5–letnich, które chcą podjąć edukację w szkole muszą przedstawić opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o psychofizycznej dojrzałości dziecka do podjęcia nauki szkolnej.

5.Zajęcia w klasie I cyku 6-letniego:

2x w tygodniu instrument główny
Rytmika z kształceniem słuchu
Zespół rytmiczny lub wokalny

Zajęcia w klasie I cyklu 4-letniego :

2x w tygodniu instrument główny
Podstawy kształcenia słuchu
Zespół wokalny.

Badanie przydatności kandydatów

Do szkoły przyjmowane są dzieci i młodzież bez wcześniejszego przygotowania muzycznego. Podstawę do zakwalifikowania kandydata stanowi pozytywny wynik badania przydatności, polegający na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych, warunków fizycznych i predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie. Badanie jest indywidualne dla każdego kandydata i przeprowadzane przez szkolną komisję kwalifikacyjną.

Decyzję o przyjęciu do szkoły spośród osób zakwalifikowanych przez komisję podejmuje dyrektor szkoły na podstawie ilości uzyskanych punktów. Kandydatom, którzy uzyskali pozytywny wynik badania przydatności, u których jednak komisja nie widzi możliwości kształcenia na wybranym przez nich instrumencie, może być zaproponowany inny instrument. Przed badaniem przydatności organizowane są w szkole zajęcia przygotowawcze, podczas których kandydaci mogą zapoznać się ze szkołą oraz dowiedzieć się, w jaki sposób będzie przebiegało badanie.

Takie spotkania pozwalają również w większym stopniu ocenić predyspozycje i uzdolnienia kandydata, mogą również pomóc przy wyborze instrumentu.

UWAGA! Dzieci 6 – letnie, pragnące rozpocząć naukę w naszej szkole! Dodatkowo, niezbędne jest przedstawienie zaświadczenia z Poradni psychologiczno – pedagogicznej o gotowości dziecka do podjęcia nauki szkolnej (dostarczone do Sekretariatu najpóźniej przed rozpoczęciem egzaminu wstępnego).

 

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji w bieżącym roku szkolnym można uzyskać w sekretariacie szkoły codziennie w godz. 8.00 – 17.00, tel. 055-272-31-58

oraz na profilu szkoły na FACEBOOKU

Informujemy, że rekrutację do szkoły rozpoczęła się od 1 marca 2018 r.

W Szkole działa Szkolna Rada Rodziców. Składki miesięczne w formie darowizny wynoszą 35 zł miesięcznie.

Nr. konta : 33 1020 1778 0000 2502 0003 7077

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : Facebook Wydarzenie : Egzaminy wstępne do szkoły muzycznej w Malborku

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.