Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Cmentarze przykościelne gminy Sztum

Cmentarze przykościelne gminy Sztum fot. TMZS
W zasadzie każdy cmentarz historyczny znajdujący się przy zabytkowych kościołach gminy Sztum ma w sobie ciekawą historię. Opowiedział o tym Krystian Zdziennicki, zajmujący się od lat historią regionów Żuław i Powiśla.

Ostatnio na zaproszenie Towarzystwo Miłośników Ziemi Sztumskiej w Sztumskim Centrum Kultury wygłosił wykład na ten temat. Materiał do wykładu został solidnie opracowany, ponieważ dwa lata temu K. Zdziennicki pisał o tym swoją pracę magisterską. Podczas wykładu usłyszeliśmy szereg ciekawych historii nie tylko o cmentarzach przy kościołach gotyckich, ale i o ludziach, którzy tam spoczywają. Podczas wykładu padła też zapowiedź, że nie była to ostatnia taka prelekcja.

 

Krystian Zdziennicki – ur. w 1992 r. w Sztumie. Absolwent LO w Sztumie. Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie jest członkiem Naukowego Koła Historyków UG. Publikuje artykuły m.in. w kwartalniku „Prowincja”. Popularyzuje historię ziemi sztumskiej. Pracę magisterską poświęcił właśnie cmentarzom gminy Sztum.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Kultura


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.