Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Dzierzgoń: Katastrofa budowlana w m. Blunaki. Wybuch zniszczył dużą część domu jednorodzinnego

Gmina Dzierzgoń: Katastrofa budowlana w m. Blunaki. Wybuch zniszczył dużą część domu jednorodzinnego fot. KP PSP Sztum
W miejscowości Blunaki doszło do wybuchu gazu z butli. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która trafiła do szpitala. Pracownicy Urzędu Miejskiego udali się na miejsce zdarzenia, by ocenić realne straty rodziny. Zdjęcia, które udostępniamy przedstawiają katastrofalny widok. Mało pocieszający wydaje się fakt, że niektóre pomieszczenia domu ocalały...

Inspektorzy nadzoru budowlanego zadecydowali, iż pozostała po wybuchu część konstrukcji domu jest stabilna i nie ma zagrożenia zawaleniem.

 

Do katastrofy budowlanej doszło w ostatni wtorek (24.04) w Blunakach w gminie Dzierzgoń.

 

- Przed godz. 10 we wtorek w Blunakach nastąpił wybuch gazu propan – butan, który prawdopodobnie ulatniał się przez nieszczelny przewód łączący butlę gazową z kuchenką – wyjaśnia st. kpt. Dariusz Treć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Sztumie. Poszkodowany mężczyzna w wieku 50-60 lat trafił do szpitala. Na miejscu interweniowały trzy zastępy jednostek z KP PSP w Sztumie oraz dwa zastępy OSP.

 

 

Jak informuje gmina Dzierzgoń, mieszkańcy zostali poinformowani o przysługującej im pomocy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a do pomocy przy porządkowaniu gruzu zostali zadysponowaniu pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz OSP Tywęzy. Po samych zdjęciach widać, że straty są bardzo duże. Zapewne wyniosą tysiące złotych albo dużo więcej. Niestety w MOPS w Dzierzgoniu, na tę chwilę, nie udzielono nam informacji, jaka forma wsparcia zostanie przydzielona poszkodowanej rodzinie. 

 

Fot. UM w Dzierzgoniu/KP PSP Sztum 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mieszkanka
mieszkanka 26.04.2018, 22:42
To jak niektórzy dbają o instalacje kominowe i przewody gazowe woła o pomstę donieba. Wystarczy przeczytać parę waszych relacji. Włos się jeży na głowie!!
obserwator
obserwator 26.04.2018, 22:40
Nieważne czy był ubezpieczony. Taka tragedia powinna też powodować konkretną reakcję władz gminy, a zwłaszcza pomocy społecznej. Patrząc na te zdjęcia ci ludzie mieli szczęście, że żyją...
Zenek Stanowo
Zenek Stanowo 26.04.2018, 18:34
Domek zapewne był ubezpieczony i właściciel sobie poradzi. Mimo wszystko bardzo współczuję.